Eksperci z Inter Polska zwracają uwagę, że ze względu na pracę pod presją czasu oraz towarzyszący jej stres i coraz częstszą agresję pacjentów, ratownicy medyczni powinni posiadać odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy dostosowany do swoich potrzeb.
Jak wynika z danych GUS, w roku 2017 r. zespoły ratownictwa medycznego udzieliły świadczeń zdrowotnych w miejscu zdarzenia ponad 3,2 mln osób. Z posumowań wynika, że najczęściej zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy w domu pacjenta. Było tak w 70,7% przypadków. Problemem, z którym coraz częściej muszą radzić sobie ratownicy medyczni, jest agresja pacjentów, ale i członków ich rodzin.
Jak wynika z badania które zostały wykonane na 128 ratownikach z województwa łódzkiego i wielkopolskiego, spotkało się z nią odpowiednio 83,3% i 71,8%* ratowników. Problemem są też wynagrodzenia w nieadekwatnej wysokości do ponoszonej odpowiedzialności. Dlatego Inter Polska radzi ratownikom, aby korzystali z ubezpieczeń, które ochronią ich zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, np. w razie uszkodzeń powstałych w karetkach i sprzęcie medycznym, niezdolności do pracy w wyniku choroby lub wypadku dla osób pracujących na kontrakcie czy agresji pacjenta lub jego otoczenia.
*„Agresja pacjentów zagrożeniem w pracy zespołów ratownictwa medycznego”
Źródło: www.interpolska.pl
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…
Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…
Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…
Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…