Eksperci z Inter Polska zwracają uwagę, że ze względu na pracę pod presją czasu oraz towarzyszący jej stres i coraz częstszą agresję pacjentów, ratownicy medyczni powinni posiadać odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy dostosowany do swoich potrzeb.
Jak wynika z danych GUS, w roku 2017 r. zespoły ratownictwa medycznego udzieliły świadczeń zdrowotnych w miejscu zdarzenia ponad 3,2 mln osób. Z posumowań wynika, że najczęściej zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy w domu pacjenta. Było tak w 70,7% przypadków. Problemem, z którym coraz częściej muszą radzić sobie ratownicy medyczni, jest agresja pacjentów, ale i członków ich rodzin.
Jak wynika z badania które zostały wykonane na 128 ratownikach z województwa łódzkiego i wielkopolskiego, spotkało się z nią odpowiednio 83,3% i 71,8%* ratowników. Problemem są też wynagrodzenia w nieadekwatnej wysokości do ponoszonej odpowiedzialności. Dlatego Inter Polska radzi ratownikom, aby korzystali z ubezpieczeń, które ochronią ich zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, np. w razie uszkodzeń powstałych w karetkach i sprzęcie medycznym, niezdolności do pracy w wyniku choroby lub wypadku dla osób pracujących na kontrakcie czy agresji pacjenta lub jego otoczenia.
*„Agresja pacjentów zagrożeniem w pracy zespołów ratownictwa medycznego”
Źródło: www.interpolska.pl
Pomimo tego, że jazda na rowerze to przyjemna i zdrowa forma aktywności to niestety czasami…
Nowy projekt edukacyjny, który powstał dzięki współpracy Fundacji Zaczytani.org i Grupy PZU to innowacyjne narzędzie…
Compensa została wyróżniona za najciekawszą innowację w branży finansowej. Kapituła konkursu „Liderów Świata Bankowości i…
Unum wystartowało z nowym programem edukacyjnym „U lekarza”. Akcja ma za zadanie zwiększać świadomość zdrowotną…
TUZ Ubezpieczenia wprowadziło nowe udogodnienie dla swoich klientów. Od kwietnia ubezpieczyciel umożliwił wnioskowanie online o…
Compensa wprowadza na rynek nowy produkt ubezpieczeniowy – Compensa Oświata. To kompleksowe ubezpieczenie szkolne, które…