Eksperci z Inter Polska zwracają uwagę, że ze względu na pracę pod presją czasu oraz towarzyszący jej stres i coraz częstszą agresję pacjentów, ratownicy medyczni powinni posiadać odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy dostosowany do swoich potrzeb.
Jak wynika z danych GUS, w roku 2017 r. zespoły ratownictwa medycznego udzieliły świadczeń zdrowotnych w miejscu zdarzenia ponad 3,2 mln osób. Z posumowań wynika, że najczęściej zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy w domu pacjenta. Było tak w 70,7% przypadków. Problemem, z którym coraz częściej muszą radzić sobie ratownicy medyczni, jest agresja pacjentów, ale i członków ich rodzin.
Jak wynika z badania które zostały wykonane na 128 ratownikach z województwa łódzkiego i wielkopolskiego, spotkało się z nią odpowiednio 83,3% i 71,8%* ratowników. Problemem są też wynagrodzenia w nieadekwatnej wysokości do ponoszonej odpowiedzialności. Dlatego Inter Polska radzi ratownikom, aby korzystali z ubezpieczeń, które ochronią ich zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, np. w razie uszkodzeń powstałych w karetkach i sprzęcie medycznym, niezdolności do pracy w wyniku choroby lub wypadku dla osób pracujących na kontrakcie czy agresji pacjenta lub jego otoczenia.
*„Agresja pacjentów zagrożeniem w pracy zespołów ratownictwa medycznego”
Źródło: www.interpolska.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…