Głosami rolników oferowane przez VH Polska ubezpieczenie upraw Secufarm® znalazło się w finałowym etapie konkursu Izydory 2023. Produkt ten dedykowany jest do zarządzania ryzykiem w gospodarstwie rolnym i działa w modelu wsparcia z dopłatą do składki z budżetu państwa.
VH Polska poinformowało, że głosami rolników ubezpieczenie upraw Secufarm® znalazło się w finałowym etapie konkursu Izydory 2023. Plebiscyt ten to dla Polskiego Wydawnictwa Rolniczego już tradycja. Firmy z branży agro zgłaszają do konkursu swoje produkty, a rolnicy wybierają z nich te, które uważają za najbardziej przyjazne i pomocne w prowadzeniu gospodarstwa. Tegoroczna formuła plebiscytu uległa niewielkim modyfikacjom – wybierana jest nie firma, ale produkt przyjazny rolnikowi. Jak możemy przeczytać, pierwszy etap – Produkty Przyjazne Rolnikowi zakończył się 25 marca. Ze zgłoszonych produktów rolnicy poprzez głosowanie wybrali produkty ich zdaniem zasługujące na to miano. Z kolei drugi etap konkursu – głosowanie na produkt najbardziej przyjazny dla rolnika trwa od 25 kwietnia do 24 września.
Z opublikowanych informacji wynika, że nie tylko laureaci konkursu mogą liczyć na wyróżnienie. Organizatorzy przygotowali nagrody także dla osób, które zagłosują. Kształtują się one następująco:
Na stronie konkursu można oddać głos w poszczególnych kategoriach – produkt VH Polska można znaleźć w kategorii Finanse/Ubezpieczenia. Jednak, by głos był ważny należy jeszcze kliknąć w link z maila z podsumowaniem (Izydory 2023 potwierdzenie oddania głosu).
Warto dodać, że Secufarm® to sprawdzone i znane w całej Europie, produkty ubezpieczeniowe Vereinigte Hagelversicherung, które służą do zarządzania ryzykiem w gospodarstwie rolnym. Co ważne, ubezpieczenia te działają w modelu wsparcia z dopłatą do składki z budżetu państwa. Zbudowano je w taki sposób, by odpowiadały na potrzeby rolników produkujących na rynek, jak i wytwarzających produkty rolne na własne potrzeby. Ochroną ubezpieczeniową mogą być objęte uprawy zbóż, roślin oleistych, strączkowych, kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków, a także warzyw owoców z uwzględnieniem zarówno strat ilościowych, jak i jakościowych. A ochrona udzielana jest od ryzyk pogodowych takich jak: grad, deszcz nawalny, huragan, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, a także od ryzyka nieobjętego dopłatami – ognia.
Źródło: VH Polska
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…