Wybierając się na zagraniczne wakacje nikt nie chce myśleć o chorobie, wypadkach czy kradzieży bagażu. Skupiamy się na pakowaniu i zapominamy o ubezpieczeniu na wakacje. Jednak bez odpowiedniej polisy wyczekany wyjazd może okazać się bardzo kosztowny. Co zatem zawiera ubezpieczenie na wyjazd za granicę i jak je wybrać? Podpowiadamy.
Na rynku ubezpieczeń dostępnych jest wiele ofert zapewniających ochronę podczas wyjazdu zagranicznego. Dzięki temu polisa turystyczna może być naprawdę dobrze dopasowana do potrzeb każdego z nas. Większość ubezpieczycieli umożliwia zakup ubezpieczenia w standardowym zakresie ochrony, który jednak można indywidualnie rozszerzyć. Co zatem wchodzi w skład ubezpieczenia turystycznego? Zazwyczaj podstawowy zakres ochrony obejmuje ubezpieczenie:
To jednak czasami nie wystarcza i wówczas warto dodatkowo zadbać o ubezpieczenie:
Ubezpieczyciele w ramach ubezpieczenia podróżnego pokrywają również koszty poszukiwań i ratownictwa w przypadku zaginięcia czy pomocy prawnej. Umożliwiają także rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o zaostrzenia lub powikłania choroby przewlekłej oraz uprawiania rekreacyjnie sportu czy sportów wysokiego ryzyka.
W dzisiejszych czasach zagraniczne podróże mogą okazać się małym wyzwaniem z powodu koronawirusa. Jednak warto pamiętać o tym, że większość ubezpieczycieli udziela ochrony ubezpieczeniowej na wypadek zachorowania na COVID – 19.
Dostępne na rynku ubezpieczeń polisy turystyczne są tak skonstruowane, że pozwalają na wybór sum ubezpieczenia z kilku wariantów. Jednak decydując się na zakup polisy na wyjazd za granicę nie warto kierować się minimalnymi kwotami, ponieważ koszty leczenia mogą okazać się ogromne. Przykładowo za koszty ratownictwa i hospitalizacji z powodu podtopienia na basenie oraz transportu do Polski z Korfu zapłacono 64 000 zł.
Suma ubezpieczenia powinna być adekwatna do kraju destynacji. Im dalsza podróż, tym kwota ta powinna być wyższa, tak by w razie hospitalizacji i transportu medycznego do kraju wszystkie koszty zostały pokryte z polisy. Dzięki temu unikniemy niespodziewanych kosztów związanych z ewentualnym leczeniem i transportem do Polski, a których nie będziemy w stanie pokryć.
Podsumowując, by uzyskać odpowiednie ubezpieczenie podróżne należy wybrać polisę, która będzie najbardziej dopasowana do naszych potrzeb. Konieczne jest także dokładne przestudiowanie warunków ubezpieczenia, tak aby w razie nagłego zdarzenia nic nas nie zaskoczyło. I najważniejsze nie należy kupować ubezpieczenia tylko ze względu na niską składkę, ponieważ taka polisa może okazać się niewystarczająca np. z uwagi na zbyt niską sumę ubezpieczenia.
Źródło: OWU TU
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…