Ratownicy z Polskiej Grupy Górniczej, którzy pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji zostali objęci ochroną ubezpieczeniową przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Grupa wysłała tam około 50 ratowników górniczych.
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych objął ochroną ubezpieczeniową ratowników z Polskiej Grupy Górniczej, którzy pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji.
– Gdy dochodzi do tak wielkich tragedii, jak trzęsienie ziemi, obowiązuje zasada: wszystkie ręce na pokład. Jako ubezpieczyciel pomagamy, jak możemy. Zapewniliśmy ubezpieczeniową ochronę ratownikom Polskiej Grupy Górniczej, którzy niosą pomoc potrzebującym. Polscy ratownicy górniczy słyną z najwyższych umiejętności i udanych akcji, nie tylko w górnictwie. Życzymy im skutecznych działań w Turcji i solidaryzujemy się z ofiarami tragedii – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
TUW PZUW, należące do Grupy PZU przykłada szczególną wagę do bezpieczeństwa. Firma prowadzi liczne projekty prewencyjne. Co ważne, ubezpieczyciel współpracował już wcześniej z Polską Grupą Górniczą w ramach realizowanego w związku z pandemią COVID-19 programu „Stan epidemii – dobre praktyki”. W ubiegłym roku Towarzystwo sfinansowało także zakup specjalistycznego sprzętu dla Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.
Podejmowane przez Towarzystwo inicjatywy wynikają z idei ubezpieczeń wzajemnych, która opiera się na solidarności i współpracy ubezpieczonych, którzy są jednocześnie członkami towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych. W działalności tej nie chodzi o zysk. Co istotne, TUW PZUW przywrócił ubezpieczenia wzajemne w segmencie korporacyjnym po kilkudziesięciu latach przerwy – po tym jak zostały zniszczone w okresie komunizmu.
Warto przypomnieć, że TUW PZUW umocnił swoja pozycję na rynku i w krótkim czasie stał się liderem rynku ubezpieczeń wzajemnych. Towarzystwo przekroczyło miliard złotych rocznego przypisu składki. Co więcej, z dwuletnim wyprzedzeniem osiągnął strategiczny cel zakładany na 2024 rok.
– Dynamiczny rozwój, potwierdzony rekordowym przypisem składki w zeszłym roku, świadczy o tym, że ubezpieczenia wzajemne doskonale wpisują się w oczekiwania rynkowe. Mimo że podjęliśmy działalność dopiero sześć lat temu, w krótkim czasie staliśmy się liderem rynku ubezpieczeń wzajemnych. Rośniemy z każdym rokiem powyżej prognoz i oczekiwań – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Potencjał rynku w zakresie ubezpieczeń wzajemnych wciąż jest wciąż ogromny. Ubezpieczyciel upatruje w tym swoją szansę.
– Udział ubezpieczeń wzajemnych w polskim rynku sięga 6 proc., podczas gdy europejska średnia to ponad 33 proc., a w niektórych krajach ten odsetek wynosi nawet 50 proc. – wyjaśnia prezes Kiliński.
Źródło: PZU SA
Generali po raz kolejny zostało wyróżnione w rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategoriach:…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się już w nasz krajobraz i niestety coraz częściej niosą ze sobą zniszczenia lub…
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…