Ratownicy z Polskiej Grupy Górniczej, którzy pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji zostali objęci ochroną ubezpieczeniową przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Grupa wysłała tam około 50 ratowników górniczych.
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych objął ochroną ubezpieczeniową ratowników z Polskiej Grupy Górniczej, którzy pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji.
– Gdy dochodzi do tak wielkich tragedii, jak trzęsienie ziemi, obowiązuje zasada: wszystkie ręce na pokład. Jako ubezpieczyciel pomagamy, jak możemy. Zapewniliśmy ubezpieczeniową ochronę ratownikom Polskiej Grupy Górniczej, którzy niosą pomoc potrzebującym. Polscy ratownicy górniczy słyną z najwyższych umiejętności i udanych akcji, nie tylko w górnictwie. Życzymy im skutecznych działań w Turcji i solidaryzujemy się z ofiarami tragedii – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
TUW PZUW, należące do Grupy PZU przykłada szczególną wagę do bezpieczeństwa. Firma prowadzi liczne projekty prewencyjne. Co ważne, ubezpieczyciel współpracował już wcześniej z Polską Grupą Górniczą w ramach realizowanego w związku z pandemią COVID-19 programu „Stan epidemii – dobre praktyki”. W ubiegłym roku Towarzystwo sfinansowało także zakup specjalistycznego sprzętu dla Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.
Podejmowane przez Towarzystwo inicjatywy wynikają z idei ubezpieczeń wzajemnych, która opiera się na solidarności i współpracy ubezpieczonych, którzy są jednocześnie członkami towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych. W działalności tej nie chodzi o zysk. Co istotne, TUW PZUW przywrócił ubezpieczenia wzajemne w segmencie korporacyjnym po kilkudziesięciu latach przerwy – po tym jak zostały zniszczone w okresie komunizmu.
Warto przypomnieć, że TUW PZUW umocnił swoja pozycję na rynku i w krótkim czasie stał się liderem rynku ubezpieczeń wzajemnych. Towarzystwo przekroczyło miliard złotych rocznego przypisu składki. Co więcej, z dwuletnim wyprzedzeniem osiągnął strategiczny cel zakładany na 2024 rok.
– Dynamiczny rozwój, potwierdzony rekordowym przypisem składki w zeszłym roku, świadczy o tym, że ubezpieczenia wzajemne doskonale wpisują się w oczekiwania rynkowe. Mimo że podjęliśmy działalność dopiero sześć lat temu, w krótkim czasie staliśmy się liderem rynku ubezpieczeń wzajemnych. Rośniemy z każdym rokiem powyżej prognoz i oczekiwań – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Potencjał rynku w zakresie ubezpieczeń wzajemnych wciąż jest wciąż ogromny. Ubezpieczyciel upatruje w tym swoją szansę.
– Udział ubezpieczeń wzajemnych w polskim rynku sięga 6 proc., podczas gdy europejska średnia to ponad 33 proc., a w niektórych krajach ten odsetek wynosi nawet 50 proc. – wyjaśnia prezes Kiliński.
Źródło: PZU SA
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…