Generali Agro wystartowało ze sprzedażą ubezpieczeń obejmujących ochroną uprawy. Od 24 marca klienci mogą skorzystać z wyspecjalizowanej ochrony, dbając o płynność finansową swoich gospodarstw z pewnym i godnym zaufania partnerem.
Generali Agro 24 marca rozpoczęło sprzedaż ubezpieczeń upraw.
– Wiosna to czas intensywnych prac polowych, ale także okres wzmożonego ryzyka dla rolników. Zmiany klimatyczne i nagłe zjawiska atmosferyczne – gradobicia, huragany, deszcze nawalne oraz przyspieszająca wegetacja, sprawiają, że zawarcie umowy ubezpieczenia upraw rolnych staje się priorytetem dla producentów rolnych – wyjaśnia Krzysztof Mrówka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Rolnych w Generali.
W tym sezonie w ramach ubezpieczenia z dopłatami z budżetu państwa (do 65%) ochroną można objąć tradycyjne uprawy: zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, ziemniaków, buraków cukrowych oraz roślin strączkowych. Dla tych roślin ubezpieczyciel przygotował pakiety ryzyk takich jak: grad, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny, huragan oraz ogień.
Nowością wynikającą z nowelizacji ustawy są ubezpieczenia upraw słonecznika, facelii błękitnej, gorczycy, lnu, konopi włóknistych, roślin zielarskich oraz bobowatych drobnonasiennych. Dla tych upraw przygotowane jest ubezpieczenie od gradobicia.
Także plantatorzy warzyw i owoców mogą liczyć na wyspecjalizowane rozwiązania. Ubezpieczyciel proponuje im ubezpieczenie od gradobicia. Dodatkowo uprawy owoców i warzyw mogą być objęte ochroną zarówno od szkód ilościowych, jak i jakościowych, co ma dla producentów bardzo duże znaczenie, ponieważ najczęstszą stratą w przypadku tych upraw jest zakwalifikowanie do niższej klasy handlowej.
– Ubezpieczenie upraw rolnych jest skutecznym narzędziem zabezpieczenia płynności finansowej gospodarstwa w przypadku wystąpienia strat. Rolnictwo jest narażone na różne ryzyka – zmiany pogodowe, choroby roślin czy wahania cen. Płynność finansowa umożliwia rolnikowi szybką reakcję na nieprzewidziane sytuacje i minimalizowanie strat – podkreśla Krzysztof Mrówka.
Warto przypomnieć, że Generali Agro już od wielu wprowadza innowacyjne rozwiązania produktowe, które pozwalają na kompleksowe zabezpieczenie potrzeb klientów.
– Jedną z najważniejszych zasad, którą kierujemy się od ponad 20 lat, jest stosowanie stałej sumy ubezpieczenia. W efekcie tej zasady klient zyskuje gwarancję zastosowania ceny płodów rolnych określonej na polisie podczas postępowania likwidacyjnego, niezależnie od cen rynkowych w momencie wystąpienia szkody – mówi Krzysztof Mrówka.
Ubezpieczenie upraw w Generali Agro umożliwia także obniżenie ustawowego progu ubytku w plonie, od którego możliwa jest wypłata odszkodowania, z 10 do 8 procent dla upraw standardowych w ryzykach gradu, przymrozków wiosennych, deszczu nawalnego, huraganu i ognia. Zastosowanie tej klauzuli zwiększa możliwość uzyskania odszkodowania, zwłaszcza w przypadku mniejszych strat.
– W połączeniu z zasadą likwidacji szkody na polu lub jego części (w ramach której straty szacowane są na faktycznie uszkodzonej części pola) oraz niestosowaniem udziałów własnych (w przypadku upraw standardowych) – dajemy rolnikowi realne możliwości otrzymania odszkodowania w pełni pokrywającego jego straty – dodaje Krzysztof Mrówka.
W tym sezonie rolnicy mogą ponownie dopasować ochronę do swoich potrzeb. Ubezpieczyciel oferuje, np.:
Już tradycyjnie dla klientów ubezpieczających uprawy Generali Agro przygotowało zniżki w klauzulach szczególnych – warunkiem jest ubezpieczenia określonej powierzchni upraw.
Ubezpieczyciel podkreśla także rolę swoich rzeczoznawców rolnych.
– Patrząc na liczbę i zakres szkód, jakie dotknęły rolników w 2024 roku, warto podkreślić rolę naszych 300 ekspertów – rzeczoznawców rolnych. Dzięki ich profesjonalizmowi, partnerskiemu podejściu do poszkodowanych, ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu najnowocześniejszych technologii, sprawili, że mimo intensywnego okresu, rolnicy sprawnie otrzymywali należne odszkodowania. Warto dodać, że na szybkość i jakość likwidacji szkód wpływ ma również internetowy system zgłoszeń za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.generaliagro.pl, z którego coraz częściej korzystają nasi klienci, za co im dziękujemy – podsumowuje Krzysztof Mrówka.
Całość procesu likwidacji szkód w Generali Agro można śledzić w serwisie i-Rolnik.
Źródło: Generali Polska
Pomimo tego, że jazda na rowerze to przyjemna i zdrowa forma aktywności to niestety czasami…
Nowy projekt edukacyjny, który powstał dzięki współpracy Fundacji Zaczytani.org i Grupy PZU to innowacyjne narzędzie…
Compensa została wyróżniona za najciekawszą innowację w branży finansowej. Kapituła konkursu „Liderów Świata Bankowości i…
Unum wystartowało z nowym programem edukacyjnym „U lekarza”. Akcja ma za zadanie zwiększać świadomość zdrowotną…
TUZ Ubezpieczenia wprowadziło nowe udogodnienie dla swoich klientów. Od kwietnia ubezpieczyciel umożliwił wnioskowanie online o…
Compensa wprowadza na rynek nowy produkt ubezpieczeniowy – Compensa Oświata. To kompleksowe ubezpieczenie szkolne, które…