W obliczu wydarzeń na południu Polski ubezpieczyciele uprościli procedury likwidacji szkód spowodowanych przez powodzie. Towarzystwa podjęły szereg działań, które mają na celu jak najszybsze udzielenie realnej pomocy poszkodowanym.
W związku z występowaniem w ostatnich dniach nawałnic, podtopień i powodzi, które spowodowały dotkliwe straty w wielu gospodarstwach domowych ubezpieczyciele uprościli ścieżkę likwidacji szkód. Na przykład TUW „TUW”, podobnie jak LINK4, PZU, InterRisk, Compensa i wiele innych towarzystw, uruchomił procedury dotyczące szkód masowych, które umożliwiają szybką wypłatę kwot bezspornych i zaliczek. Jak możemy przeczytać, ubezpieczyciel będzie wypłacał „proste” szkody na podstawie dokumentacji i zdjęć, dostarczonych przez poszkodowanych. Natomiast w przypadku znacznych szkód, które wymagają przeprowadzenia oględzin, towarzystwo dołoży wszelkich starań, aby jak najszybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia.
Warto podkreślić, że w przypadku szkód powstałych na skutek niekorzystnych działań atmosferycznych w ubezpieczonych budynkach, niektórzy ubezpieczyciele zgodnie z obowiązującymi regulacjami, refundują poniesione koszty związane z zapobieganiem powiększaniu strat, np. z wypompowaniem wody czy zabezpieczeniem uszkodzeń folią.
Powódź, która dotknęła południową Polskę uszkodziła i zalała nie tylko domy, gospodarstwa czy drogi dojazdowe, ale również pola uprawne. Dlatego pomoc dla rolników z terenów dotkniętych powodzią zaoferowało także VH Polska.
– Widząc ogrom tragedii, zdecydowaliśmy się uruchomić pomoc dla rolników z terenów dotkniętych powodzią. Nasi pracownicy i rzeczoznawcy z całej Polski udadzą się w na południe, by pomóc przy sprzątaniu. Chcemy, by ta pomoc była dobrze skoordynowana, jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi rzeczoznawcami z tamtych regionów, z których część również została poszkodowana. Pomoc skierowana jest do każdego rolnika – powiedział dyrektor oddziału Michael Lösche.
Osoby, które potrzebują pomocy, mogą skontaktować się z ubezpieczycielem także bezpośrednio, dzwoniąc pod numer 697 712 806. Pomoc koordynuje Andrzej Janc i Dawid Chwirot.
– Jesteśmy również w kontakcie z naszymi klientami, których uprawy zostały zniszczone w wyniku deszczy. Rzeczoznawcy dotrą do nich tak szybko jak to będzie możliwe – dodał Dawid Chwirot, odpowiedzialny za likwidację szkód.
Ubezpieczyciele radzą także, co zrobić po wystąpieniu szkody powodziowej. Poszkodowani powinni:
Dopiero po wykonaniu dokumentacji zdjęciowej można przystąpić do posprzątania nieruchomości i usuwania zniszczonego mienia. Jednak uszkodzone przedmioty warto odłożyć w jedno miejsce. Pamiętajmy też, że nie musimy czekać z posprzątaniem swojego domu lub mieszkania do czasu zgłoszenia szkody lub wizyty likwidatora. Dokumentacją szkodową będą zdjęcia, które wykonamy przed sprzątaniem.
Zgłaszając swoją szkodę, przygotujmy:
Źródło: TUW „TUW”, UNIQA, InterRisk, VH Polska
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…
Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…
Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…
Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…