TU Warta od wielu lat inwestuje w technologie mające zapewnić swoim klientom jak największy komfort. Obecnie firma inwestuje w nowoczesne narzędzia, które mają szczególne znaczenie dla działań ograniczających wyłudzenia odszkodowań i świadczeń.
Pozytywne rezultaty projektu pilotażowego zadecydowały o rozpoczęciu pełnego wdrożenia systemu
Ścisła współpraca specjalistów z Warty i PiLab oraz wykorzystanie platformy DataWalk umożliwiło ujednolicenie wszystkich zbiorów danych wykorzystywanych w procesie identyfikacji nadużyć. Platforma pozwoliła między innymi na dowolne – nieograniczone przez nowe źródła danych bądź z góry wytyczone ścieżki analiz – testowanie podejrzeń co do możliwości wystąpienia wyłudzenia. Efektem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ubezpieczyciela aż o 11%. Taki wynik osiągnięto pomimo testowego zestawu danych i w bardzo krótkim czasie.
Rafał Stankiewicz, wiceprezes zarządu Warty podkreśla, że oszuści działają nie tylko na szkodę firmy, ale przede wszystkim na niekorzyść klientów: „Wyłudzenia odszkodowań i świadczeń są istotnym problemem na polskim rynku. Niestety tracą na tym rzetelni klienci, dlatego ubezpieczyciele tyle uwagi poświęcają na walkę z przestępczością ubezpieczeniową – powiedział . Jestem pod wrażeniem tego, jak szybko platforma DataWalk pozwoliła nam wskazywać i weryfikować sytuacje, które do tej pory nie były identyfikowane jako oszustwa. Liczę, że wdrożenie innowacyjnego rozwiązania firmy PiLab pozytywnie przełoży się na skuteczność wyłapywania i piętnowania tego procederu”.
Specjaliści z Biura Przeciwdziałania Wyłudzeniom Warty mają wiele hipotez na temat okoliczności, w których dochodzi do nadużyć
Dotychczasowa weryfikacja tych przypuszczeń o nadużyciach była nie tylko czasochłonna, ale wymagała też zaawansowanych kompetencji technicznych. Platforma DataWalk daje każdemu specjaliście ds. przeciwdziałania wyłudzeniom możliwość sprawdzania od ręki dowolnych hipotez, także wtedy, gdy wymaga to podłączenia nowych źródeł czy zestawów danych. Dodatkowo, jeżeli sprawdzane intuicje potwierdzą się, rozwiązanie pozwala bardzo szybko dostosować wykorzystywane dotychczas przez Wartę narzędzia analityczne do nowych okoliczności.
Spółka PiLab, od dłuższego czasu oferuje swoje rozwiązanie w branży ubezpieczeniowej i finansowej, nie zamierza ograniczać się do tych segmentów rynku – potwierdza Paweł Wieczyński, Prezes Zarządu PiLab: „Dzięki współpracy z takimi klientami jak Warta, Bank Zachodni WBK czy Ministerstwo Cyfryzacji wiemy, że istnieje duże zapotrzebowanie na naszą technologię. Kwestia szybkiego dostarczania wyników analitycznych oraz budowania i sprawdzania dowolnych hipotez, szczególnie gdy konieczne jest wykorzystanie nowych źródeł danych, dotyczy całego współczesnego świata Big Data. Daje to naszej firmie szerokie perspektywy na globalnym rynku – mówi Paweł Wieczyński, Prezes Zarządu PiLab.
Źródło: www.warta.pl
Generali po raz kolejny zostało wyróżnione w rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategoriach:…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się już w nasz krajobraz i niestety coraz częściej niosą ze sobą zniszczenia lub…
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…