W seminarium zorganizowanym przez Euresa Association, które odbyło się pod koniec października w Madrycie uczestniczyli pracownicy Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas wydarzenia omawiano między innymi zagadnienia związane z wykorzystaniem AI w ubezpieczeniach.
Podczas seminarium, które 24 i 25 października 2024 r. odbyło się w Madrycie omawiano zagadnienia związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i nowych technologii w sektorze ubezpieczeń. W spotkaniu zorganizowanym przez Euresa Association uczestniczyli pracownicy Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Jak wiadomo, AI jest technologią rewolucyjną, jednak niesie za sobą zarówno szanse, jak i zagrożenia. Doświadczenia ostatnich lat pokazują, że technologia ta będzie wpływać na globalną ekonomię, rynek pracy, styl życia, a nawet wartości i etykę. Aktualnie nie widać czynnika, który mógłby te zmiany zatrzymać. Co więcej, tempo zachodzących zmian trudno przewidzieć, jednam można założyć, że będzie zaskakiwać szybkością. Co raz częściej, sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie także w sektorze ubezpieczeń. Technologia ta wykorzystywana jest m.in. w likwidacji szkód, obsłudze klienta, wyszukiwaniu fraudów, rozwoju aplikacji dziedzinowych i ogólnie środowiska IT.
W trakcie spotkania członkowie organizacji Euresa wykazali duże zaawansowanie wykorzystaniem nowych technologii. Okazuje się, że już teraz wielu z nich przeznacza duże nakłady finansowe na rozwiązania tego typu. Pozwalają one na eksperymentowanie i sprawdzanie różnych rozwiązań z zakresu AI. Niektórzy ubezpieczyciele utworzyli specjalne struktury, tzw. zespoły innowacji, które zajmują się zarządzaniem AI.
Podczas seminarium nie tylko wymieniano się opiniami na temat zastosowania sztucznej inteligencji w ubezpieczeniach, ale uczestnicy seminarium także mogli zapoznać się z prezentacjami dotyczącymi konkretnych projektów i tzw. „use casów”, czyli przykładów użycia AI.
Warto nadmienić, że Euresa to stowarzyszenie, które skupia 17 ubezpieczycieli wzajemnych i spółdzielczych działających w krajach europejskich i śródziemnomorskich. Z opublikowanych informacji wynika, że członkowie tej organizacji udzielają ochrony ubezpieczeniowej blisko 50 mln osób i podmiotów oraz zatrudniają ponad 71 tys. pracowników. Celem stowarzyszenia jest między innymi wzmocnienie konkurencyjności zakładów ubezpieczeniowych należących do gospodarki społecznej, np. poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń. Co istotne, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jest wieloletnim członkiem organizacji Euresa, a pracownicy ubezpieczyciela aktywnie uczestniczą w warsztatach i spotkaniach organizowanych przez to stowarzyszenie.
Źródło: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”
Wybierając się w zagraniczną podróż własnym autem warto zdawać sobie sprawę, że ubezpieczenie OC nie w każdym kraju będzie honorowane.…
Rozpoczęła się kampania kinowa Allianz Polska, której celem jest promocja ubezpieczeń na życie i zdrowie oraz wzmocnienie wizerunku marki. Działania…
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…