Niestety nawet wykonując codzienne czynności domowe możemy doświadczyć urazu. Jednak czy w razie nieszczęśliwego wypadku w domu przysługuje nam świadczenie z ubezpieczenia? Sprawdź, poniżej czym jest trwały uszczerbek na zdrowiu i jak otrzymać odszkodowanie z polisy.
Na mocy obowiązujących przepisów właściciele nieruchomości zobowiązani są m.in. do regularnych przeglądów i konserwacji instalacji: np. cieplnej, gazowej, elektrycznej czy kanalizacyjnej. W ich obowiązku leży również dokonywanie przeglądu przewodów kominowych. Co istotne również osoby posiadające mieszkania powinny regularnie sprawdzać stan techniczny instalacji, a w razie usterek szybko je naprawiać. Ma to znaczenie w kontekście wypadków w domu, ponieważ niesprawna instalacja elektryczna albo gazowa to jedne z najczęstszych przyczyn pożarów domów i mieszkań. Niezależnie od tego, jak dbamy o swoje bezpieczeństwo, zawsze występuje ryzyko takiego zdarzenia, a jego konsekwencją może być trwały uszczerbek na zdrowiu.
Z definicji uszczerbek na zdrowiu to naruszenie fizycznej lub psychicznej sprawności organizmu, które powoduje upośledzenie jego czynności i nie ma rokowań na poprawę. Za stały uszczerbek uznaje się np.:
Nie każdy wie, że polisa mieszkaniowa także może obejmować ryzyka związane z uszczerbkiem na zdrowiu. Na przykład w ramach ubezpieczenia PZU Dom umowę możemy rozszerzyć o NNW. W takim przypadku polisa zapewnia nie tylko wypłatę odszkodowania, kiedy w nieruchomości pojawią się szkody spowodowane przez różne zdarzenia objęte ochroną, ale też w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Wówczas, jeśli przytrafi nam się nieszczęśliwy wypadek, czyli nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, a jego efektem będzie trwały uszczerbek na zdrowiu oznaczający trwałe i nierokujące poprawy uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia, możemy uzyskać świadczenie. Co istotne, polisa zadziała niezależnie od tego, czy do nieszczęśliwego wypadku doszło w domu, w szkole czy w pracy.
W ramach ubezpieczenia NNW od PZU możemy uzyskać nie tylko wypłatę świadczenia w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo Centrum Pomocy PZU zapewnia usługi powypadkowe na terytorium Polski typu wizyty domowe lekarza i pielęgniarki. Polisa tego typu pozwala też zabezpieczyć finansowo bliskich, ponieważ w razie naszej śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku otrzymają od ubezpieczyciela wsparcie finansowe.
Powyższa oferta zapewnia również pomoc assistance, która obejmuje m.in.:
Ochronę ubezpieczeniową możemy rozszerzyć, dzięki czemu polisa zapewni nam jeszcze więcej świadczeń po wypadku:
Ubezpieczenie NNW od PZU działa nie tylko w Polsce, ale i za granicą – wyjątek stanowią np. usługi assistance czy hospitalizacja. Przy zawieraniu umowy nie ma znaczenia nasz wiek, stan zdrowia ani zawód. Co więcej, samodzielnie możemy ustalić wysokość sumy ubezpieczenia oraz rozbudować produkt o wspomniane wyżej dodatkowe opcje. Nie zapominajmy też, by przed zawarciem umowy szczegółowo zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). To tam znajdziemy najważniejsze informacje o ofercie.
Źródło: PZU SA
PZU wprowadził asystenta AI dla wszystkich swoich pracowników. Rozwiązanie oparte na generatywnej sztucznej inteligencji działa…
PZU ponownie otrzymało tytuł Najlepszego Ubezpieczyciela w Polsce. Wyróżnienie, które przyznano firmie w konkursie portalu…
W odpowiedzi na rosnącą popularność rowerów elektrycznych, Compensa, jeden z liderów polskiego rynku ubezpieczeń majątkowych,…
Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania środków transportu wśród przedsiębiorców i osób prywatnych. Leasing…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe już wpisały się w naszą rzeczywistość. Niestety gradobicie może doprowadzić…
Nawet doświadczeni kierowcy mogą spowodować kolizję lub wypadek. Jak wiadomo z ubezpieczenia OC odszkodowanie otrzymają…