2 października InterRisk wystartował z jesienną kampanią sprzedażową ubezpieczeń dla rolników. Dużym atutem aktualnej oferty ubezpieczyciela jest ustalenie wysokości szkody w oparciu o sumę ubezpieczenia przyjętą przy zawieraniu umowy.
InterRisk rozpoczął nową kampanię sprzedażową ubezpieczeń dla rolników na sezon jesienny 2023. Akcja, która wystartowała 2 października potrwa do 30 listopada. W nowej ofercie ubezpieczyciela rolnicy mogą znaleźć wiele ciekawych i elastycznych rozwiązań. Jednak niewątpliwym atutem ubezpieczenia upraw w InterRisk jest ustalenie wysokości szkody w oparciu o sumę ubezpieczenia przyjętą przy zawieraniu umowy.
– Tegoroczna oferta ubezpieczeń rolnych InterRisk na sezon jesienny jest bardzo atrakcyjna. To nasza odpowiedź na różne potrzeby klientów. Z pewnością jej mocne strony to elastyczność i kompleksowość. Gwarancją najlepszej ochrony są ubezpieczenia pakietowe, które szczególnie polecamy i zachęcamy do ich wyboru – mówi Marek Dzierla, Kierownik Biura Ubezpieczeń Rolnictwa InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group.
W tym sezonie rolnicy mogą ubezpieczyć rzepak i zboża ozime od takich ryzyk jak: ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, grad, huragan czy deszcz nawalny. Klienci mają także możliwość rozszerzenia zakresu o klauzulę szczególną, która rozszerza ochronę o ryzyko ognia oraz pozwala na wypłatę odszkodowania już przy 8% ubytku w plonie.
Co istotne, rolnik decydując się na ubezpieczenie upraw może ochronić plon główny, tj. część użytkową roślin uprawnych z danego pola, stanowiącą główny kierunek produkcji, w których powstała szkoda.
Warto dodać, że pomimo tego, że dla części rolników wykupienie polisy upraw rolnych nie jest konieczne to lepiej się zabezpieczyć. Tym bardziej, że w ostatnim czasie pogoda nie zawsze sprzyjała uprawom. Co istotne, rolnik wykupując ubezpieczenie upraw opłaca 35% składki, a pozostałą część pokrywa dopłata budżetu państwa.
Nie zapominajmy też, że obowiązkowe ubezpieczenie upraw rolnych jest wymagane w przypadku, kiedy rolnicy korzystają z dopłat bezpośrednich. W takiej sytuacji obowiązkowe jest wykupienie ubezpieczenie na co najmniej połowę powierzchni upraw rolnych objętych dofinansowaniem. Innym przypadkiem, jest chęć ubiegania się o kredyt. Wówczas to bank bądź placówka finansowa może zobowiązać rolnika do zakupu stosownej polisy.
InterRisk przypomina, że klienci mają do dyspozycji szeroką sieć pośredników, którzy służą wiedzą i wsparciem w wyborze najlepszej ochrony, dzięki czemu będzie ona indywidualnie dostosowana do potrzeb każdego rolnika. Szczególnie, że w ofercie ubezpieczyciela można znaleźć jeszcze takie produkty jak:
Źródło: InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…
28 listopada w siedzibie Generali Polska w Warszawie odbyła się konferencja, która podejmowała tematykę kluczowych wyzwań…
Końcówka roku dla wielu rolników wiąże się z koniecznością ubezpieczenia gospodarstwa rolnego. Właśnie teraz jest…
TUW „TUW” wprowadziło do ubezpieczenia „Bezpieczna Zagroda” klauzulę dotyczącą ubezpieczenia OC, która obejmuje ochroną ryzyko związane ze sprzedażą…
Strategia rozwoju PZU Zdrowie na lata 2025-2027 zapowiada inwestycje sięgające miliarda złotych oraz podwojenie przychodu…