Co jest najcenniejsze w ubezpieczeniu roweru? Okazuje się, że aż 58 proc. posiadaczy jednośladów uważa, że odszkodowanie po kradzieży. Jednak eksperci Mondial Assistance przypominają, że za pomocą ubezpieczenia można nie tylko ochronić się przed dodatkowymi wydatkami po kradzieżach, ale też zapewnić sobie opiekę medyczną w razie nieszczęśliwego wypadku.
Sezon rowerowy w pełni. Dlatego, eksperci Mondial Assistance wskazują, że warto zabezpieczyć rowery, w szczególności te sprezentowane dzieciom i młodzieży w okresie komunijnym i wakacyjnym. Tym bardziej, że w ten sposób można się ochronić przed dodatkowymi wydatkami po kradzieżach a także zapewnić sobie opiekę medyczną w następstwie nieszczęśliwych wypadków.
– Rowery, ale też inne jednoślady jak np. hulajnogi cały czas zyskują w Polsce na popularności i coraz więcej osób ceni sobie możliwość należytego ubezpieczenia tego sprzętu. Zdecydowanie najczęstszą obawą rowerzystów jest kradzież posiadanego sprzętu, dlatego najcenniejszą dla klientów usługą jest uzyskanie odszkodowania w przypadku jego utraty. Ponadto, do kluczowych w oczach konsumentów należą ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz pomoc medyczna po wypadku – komentuje Łukasz Nowiński, kierownik ds. rozwoju rynku w Mondial Assistance.
Badanie „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” przeprowadzone na zlecenie Mondial Assistance pokazuje, że już co trzecia osoba, która kupiła rower lub hulajnogę w ubiegłym roku, jest zainteresowana ubezpieczeniem tego sprzętu. Klienci zdecydowani na zawarcie umowy stawiają na wygodę – aż 35 proc. respondentów najchętniej wykupiłoby je jeszcze w trakcie procesu zakupu ubezpieczanej rzeczy, 28 proc. dokonałoby tego w trakcie podpisywania umowy na inne ubezpieczenie (np. nieruchomości), natomiast co piąty respondent jest gotowy ubezpieczyć rower lub hulajnogę przez internet. Co ciekawe, coraz mniej osób jest gotowych skorzystać z tradycyjnego kanału zakupu i pójść do agenta ubezpieczeniowego. Liczba osób biorących taką możliwość pod uwagę spadła o 10 punktów procentowych z 45 proc. w 2022 do 35 proc. w bieżącym roku.
Jednak powinniśmy zabezpieczyć się nie tylko przed kradzieżą. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku w wypadkach komunikacyjnych rannych zostało aż 3344 rowerzystów oraz 421 osób prowadzących hulajnogi. Widoczne jest to szczególnie w okresie od maja do sierpnia – wówczas dochodzi do największej liczby wypadków w roku. Jakie zatem ubezpieczenia warto zakupić (nie tylko) przed wakacyjnymi wyjazdami? Z pewnością należy rozważyć zakup ubezpieczenia NNW, które zabezpieczy nas w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Pomyślmy także o tym, by ubezpieczyć się na wypadek wyrządzenia komuś krzywdy (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – tzw. OC). A jeśli planujemy wyjazd, nie zapominajmy o ubezpieczeniu podróżnym. Aby optymalne dobrać jego zakres do swoich potrzeb, warto skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym.
Źródło: Mondial Assistance
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…