Co jest najcenniejsze w ubezpieczeniu roweru? Okazuje się, że aż 58 proc. posiadaczy jednośladów uważa, że odszkodowanie po kradzieży. Jednak eksperci Mondial Assistance przypominają, że za pomocą ubezpieczenia można nie tylko ochronić się przed dodatkowymi wydatkami po kradzieżach, ale też zapewnić sobie opiekę medyczną w razie nieszczęśliwego wypadku.
Sezon rowerowy w pełni. Dlatego, eksperci Mondial Assistance wskazują, że warto zabezpieczyć rowery, w szczególności te sprezentowane dzieciom i młodzieży w okresie komunijnym i wakacyjnym. Tym bardziej, że w ten sposób można się ochronić przed dodatkowymi wydatkami po kradzieżach a także zapewnić sobie opiekę medyczną w następstwie nieszczęśliwych wypadków.
– Rowery, ale też inne jednoślady jak np. hulajnogi cały czas zyskują w Polsce na popularności i coraz więcej osób ceni sobie możliwość należytego ubezpieczenia tego sprzętu. Zdecydowanie najczęstszą obawą rowerzystów jest kradzież posiadanego sprzętu, dlatego najcenniejszą dla klientów usługą jest uzyskanie odszkodowania w przypadku jego utraty. Ponadto, do kluczowych w oczach konsumentów należą ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz pomoc medyczna po wypadku – komentuje Łukasz Nowiński, kierownik ds. rozwoju rynku w Mondial Assistance.
Badanie „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” przeprowadzone na zlecenie Mondial Assistance pokazuje, że już co trzecia osoba, która kupiła rower lub hulajnogę w ubiegłym roku, jest zainteresowana ubezpieczeniem tego sprzętu. Klienci zdecydowani na zawarcie umowy stawiają na wygodę – aż 35 proc. respondentów najchętniej wykupiłoby je jeszcze w trakcie procesu zakupu ubezpieczanej rzeczy, 28 proc. dokonałoby tego w trakcie podpisywania umowy na inne ubezpieczenie (np. nieruchomości), natomiast co piąty respondent jest gotowy ubezpieczyć rower lub hulajnogę przez internet. Co ciekawe, coraz mniej osób jest gotowych skorzystać z tradycyjnego kanału zakupu i pójść do agenta ubezpieczeniowego. Liczba osób biorących taką możliwość pod uwagę spadła o 10 punktów procentowych z 45 proc. w 2022 do 35 proc. w bieżącym roku.
Jednak powinniśmy zabezpieczyć się nie tylko przed kradzieżą. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku w wypadkach komunikacyjnych rannych zostało aż 3344 rowerzystów oraz 421 osób prowadzących hulajnogi. Widoczne jest to szczególnie w okresie od maja do sierpnia – wówczas dochodzi do największej liczby wypadków w roku. Jakie zatem ubezpieczenia warto zakupić (nie tylko) przed wakacyjnymi wyjazdami? Z pewnością należy rozważyć zakup ubezpieczenia NNW, które zabezpieczy nas w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Pomyślmy także o tym, by ubezpieczyć się na wypadek wyrządzenia komuś krzywdy (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – tzw. OC). A jeśli planujemy wyjazd, nie zapominajmy o ubezpieczeniu podróżnym. Aby optymalne dobrać jego zakres do swoich potrzeb, warto skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym.
Źródło: Mondial Assistance
Wśród laureatów 7. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” znalazły się projekty PZU Zdrowie. Do finału zakwalifikowano ponad 200 zgłoszeń,…
Zakup okularów dla dziecka to dosyć spory wydatek – można za nie zapłacić od ok. 500 zł do nawet tysiąca…
Już po raz kolejny Warta znalazła się na szczycie rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań „Rzeczpospolitej”. Ubezpieczyciel zajął pierwszą pozycję, w kategorii…
Wystartowała trzecia edycja kampanii promującej PZU, jako dobre miejsce do rozwoju zawodowego dla profesjonalistów z branży IT. Ubezpieczyciel zaprasza do…
Generali po raz kolejny zostało wyróżnione w rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategoriach:…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się już w nasz krajobraz i niestety coraz częściej niosą ze sobą zniszczenia lub…