Wybierając się w podróż do innego kraju zazwyczaj skupiamy się na przyszłych atrakcjach. Jednak podczas wypoczynku może dojść również do sytuacji, które będą wiązały się z koniecznością pokrycia kosztów leczenia. Przed skutkami wielu z nich możemy się chronić wykupując między innymi odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.
Chyba każdy z nas słyszał już o sytuacjach, w których to turysta bez ubezpieczenia doznał wypadku bądź zachorował. I jak powszechnie wiadomo tego typu zdarzenia wiążą się nie tylko z bólem i stresem osoby poszkodowanej, ale również z ogromnymi zobowiązaniami finansowymi, powstałymi wskutek konieczności opłacenia kosztów leczenia bądź innych usług. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że polisa turystyczna może nas uchronić przed wieloma takimi sytuacjami.
Nie każdy z nas wie, że podczas wyjazdu nawet z pozoru niegroźne zdarzenia mogą być początkiem naszych kłopotów. Zatrucia, złamania, różnego rodzaju choroby, urazy kręgosłupa – to tylko wybrane przykłady sytuacji, w których będziemy zmuszeni udać się do szpitala. A bez polisy turystycznej, za pobyt w szpitalu, a także wezwanie karetki, w wielu miejscach będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Jednak posiadając odpowiednio dobrane ubezpieczenie tego typu obciążania finansowe nie będą stanowiły dla nas problemu – dzięki czemu skupimy się wyłącznie na powrocie do zdrowia.
Nie zapominajmy też, że podczas upragnionych wakacji może dojść również do sytuacji, w której to my zawinimy i wyrządzimy szkodę innej osobie. A co za tym idzie zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności finansowej. Wówczas pomocne będzie nam ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które zapewnia wypłatę świadczeń na poczet zwrotu za spowodowane szkody. Co ważne dotyczyć mogą one zniszczonego sprzętu czy też spowodowania obrażeń ciała.
Niezwykle istotne jest to, że zakres ubezpieczenia podróżnego może być znacznie szerszy. Może on uwzględniać ochronę nie tylko w przypadku chorób czy wypadków, ale też i innych zdarzeń losowych, takich jak chociażby zgubienie bądź kradzież bagażu, uszkodzenie samochodu lub skrócenie wycieczki. Śmiało można stwierdzić, że wyjazd za granicę bez ubezpieczenia sprawia, że w takich sytuacjach nie jesteśmy właściwie zabezpieczeni.
Praktyka pokazuje, że wiele osób wybierając się na wakacje w Europie, ogranicza się wyłącznie do wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jak wiadomo, jej posiadacze mają prawo do korzystania z bezpłatnej, publicznej służby zdrowia we wskazanych krajach. Zabezpieczenie tego typu jest bardzo przydatne, miejmy jednak świadomość, że jego zakres jest ograniczony. EKUZ zapewnia, bowiem tylko podstawową ochronę medyczną, przede wszystkim w sytuacjach poważnego zagrożenia zdrowia i życia. A transport powrotny do kraju, zakup leków czy koszty ratownictwa pokrywa sam poszkodowany.
A jak się okazuje, koszty leczenia za granicą mogą sięgać niebotycznych kwot, np. za jeden dzień pobytu w szpitalu w Grecji możemy zapłacić około 1400 zł. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zadbać o ubezpieczenie turystyczne, które pokryje tego typu zobowiązania.
Źródło: Nationale-Nederlanden
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…