Klienci ubezpieczeń grupowych oferowanych przez Nationale Nederlanden mogą skorzystać z nowej oferty produktowej przygotowanej przez Europ Assistance S.A. „Pandemia pod kontrolą” to ubezpieczenie zapewniające wsparcie nie tylko w przypadku zachorowania na Covid- 19, ale też na wypadek innych chorób pandemicznych.

Nowy produkt w ofercie Nationale Nederlanden

Europ Assistance S.A. przygotowała dla Klientów ubezpieczeń grupowych oferowanych przez Nationale Nederlanden nowy produkt „Pandemia pod kontrolą”. Ubezpieczenie to zapewnia wsparcie nie tylko w razie zachorowania na Covid-19, ale też i na inne choroby pandemiczne. Produkt ten gwarantuje pomoc na różnych etapach choroby podczas epidemii, począwszy od pomocy profilaktycznej dla osób zdrowych,  aż po rekonwalescencję poszpitalną w przypadku osób zarażonych.

Jak podaje ubezpieczyciel „Pandemia pod kontrolą” to zupełnie nowe rozwiązanie w ramach produktów oferowanych na polskim rynku w związku z pandemią. Ubezpieczenie to zapewnia znacznie szerszą i efektywniejszą ochronę. Jak już wcześniej wspominaliśmy zadziała nie tylko w momencie zachorowania na COVID-19, ale taż przewiduje wsparcie w sytuacji wystąpienia innych chorób zakaźnych, które nie zostały jeszcze ujęte w wykazie ICD10 (międzynarodowa klasyfikacja chorób i procedur medycznych, stworzona przez Światową Organizację Zdrowia) skutkujących wybuchem epidemii lub pandemii.

Realne wsparcie dla ubezpieczonego

Ostatnie miesiące pokazały, jak dużo stresu i niepokoju budzi zagrożenie epidemiczne. Dlatego, jak wskazuje ubezpieczyciel, nowy produkt jest odpowiedzią na te obawy, bowiem zapewnia realną pomoc i wsparcie zarówno dla Ubezpieczonego, jak i dla jego rodziny.

„Pandemia pod kontrolą” obejmuje ochroną ubezpieczeniową zdarzenia związane z wystąpieniem epidemii/pandemii oraz zapewnia wsparcie podczas różnych etapów choroby tj. ochronę profilaktyczną, pomoc w trakcie kwarantanny, pomoc w trakcie leczenia szpitalnego i po hospitalizacji oraz usługi telemedycyny, które jak mogliśmy się przekonać, w obliczu zagrożenia epidemicznego często są najlepszą a czasami jedyną formą wsparcia medycznego. W ramach ubezpieczenia klienci będą mieli zagwarantowane rozpoznanie objawów, zdalne konsultacje medyczne z lekarzem pierwszego kontaktu, czy telekonsultacje psychologiczne.

Dodatkowy zakres ubezpieczenia

Ten nowatorski produkt w swojej ofercie ma także szereg dodatkowych świadczeń, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas pobytu na kwarantannie lub w szpitalu np. opieka nad dziećmi, lub osobami starszymi, zakupy z dostawą do domu, zdalne wsparcie IT, test na obecność wirusa, czy organizację i pokrycie kosztów izolacji domowej. Co ważne ubezpieczenie zapewnia także pomoc hospitalizacji np. zdalne konsultacje lekarskie, transport medyczny, opieka nad dziećmi, dostawa zakupów, czy organizacja i pokrycie kosztów rehabilitacji.

Źródło: Europ Assistance S.A