Zimowa aura zwiększa ryzyko urazów, takich jak złamanie nogi. Jeśli nasze ubezpieczenie obejmuje umowę NNW w razie nieszczęśliwego wypadku możemy ubiegać się o odszkodowanie. Jak można to zrobić i w ramach, jakich produktów ubezpieczyciel zapewni nam wsparcie finansowe?
Do urazu takiego jak złamanie nogi może dość w różnych okolicznościach. Jednak posiadając odpowiednie ubezpieczenie w takiej sytuacji możemy ubiegać się o odszkodowanie. Na przykład w Nationale-Nederlanden podstawową polisę na życie rozszerzymy m.in. o ubezpieczenie NNW – na wypadek uszkodzenia ciała czy też ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu lub operacji.
Oferta ubezpieczyciela pozwala na dostosowanie ochrony ubezpieczeniowej do indywidualnych potrzeb. Jest to szczególnie istotne, w przypadku osób aktywnych, podróżujących bądź spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu i potencjalnie bardziej narażonych na uszkodzenia ciała. Mamy dużo możliwości, dlatego warto rozbudować polisę w taki sposób, by mieć pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku otrzymamy odpowiednie wsparcie finansowe, które możemy przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji.
A jak wygląda procedura wypłacania świadczenia? Przede wszystkim po wystąpieniu musimy udać się do lekarza w celu diagnostyki i określenia leczenia. Kluczowe dokumenty, które będą potrzebne do zgłoszenia roszczenia to: karta informacyjna z leczenia szpitalnego, zaświadczenia lekarskie potwierdzające rodzaj i stopień urazu, wyniki badań (np. RTG). W następnym kroku należy złożyć wniosek do ubezpieczyciela, który powinien zawierać: kopię dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, dokumentację medyczną oraz wszelkie inne dokumenty związane z leczeniem złamania. Przyda nam się również numer polisy oraz numer konta bankowego, na które ma zostać przelana kwota odszkodowania. W zależności od okoliczności ubezpieczyciel może poprosić nas o dodatkowe dokumenty.
Oferowane przez Nationale-Nederlanden ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków stanowi umowę dodatkową do polisy na życie. Możliwość rozszerzenia ochrony jest dostępna dla osób, które ukończyły 17 lat, ale nie mają więcej niż 65 lat. Ubezpieczenie zawieramy na czas trwania podstawowej umowy i samodzielnie decydujemy o sumie ubezpieczenia. Kwoty świadczenia zaczynają się już od 10 tysięcy złotych. W przypadku ubezpieczenia możemy dostać odszkodowanie w wysokości nawet do 150 tysięcy. A to, ile pieniędzy otrzymamy za konkretne uszkodzenie ciała, możemy sprawdzić w tabeli uszkodzeń ciała. W związku z tym, że nie wszystkie złamania goją się bez komplikacji warto rozważyć zakup dodatkowego Pakietu Ortopeda Plus. Mając go, zyskujemy dostęp do specjalistów, badań, a także rehabilitacji.
Pamiętajmy o tym, by przed decyzją o zakupie dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU).
Z kolei ubezpieczenie turystyczne oferowane przez Nationale-Nederlanden zapewnia ochronę podczas podróży zagranicznych i krajowych. Produkt obejmuje zakres świadczeń istotnych w razie wypadku, takich jak:
Natomiast ubezpieczenie roweru i rowerzysty znajdujące się w ofercie Nationale-Nederlanden w swojej najszerszej opcji zapewnia ochronę zarówno sprzętu, jak i osoby, która z niego korzysta. W ramach polisy NNW rowerzysty w razie nieszczęśliwego wypadku, takiego jak złamanie nogi, świadczenia pieniężne mogą okazać się niezwykle pomocne. Ubezpieczyciel wypłaci określoną kwotę, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel, np. na leki lub rehabilitację po wypadku. Należy pamiętać, że wysokość odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu zależy od sumy ubezpieczenia ustalonej w momencie zawierania umowy.
W ramach tego produktu są jednak sytuacje, w których towarzystwo nie będzie mogło wypłacić świadczenia, np. gdy złamiemy nogę poza granicami Polski lub kiedy do zdarzenia doszło podczas wyczynowego lub zawodowego uprawiania dyscyplin sportu takich jak na przykład kolarstwo górskie. Pełną listę wyłączeń znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
Źródło: Nationale-Nederlanden
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…
Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…
Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…
Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…