logo nationale nederlanden

Nationale-Nederlanden odświeżyło swoją ofertę ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia ciała. Nowością jest między innymi wydłużenie wieku, w jakim zawiera się umowę. Teraz osoby nawet do 65. roku życia mogą skorzystać z ochrony w ramach wspomnianego ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie NNW w nowej odsłonie 

Nationale-Nederlanden odświeżyło swoją ofertę ubezpieczenia NNW. Obok wydłużenia wieku w jakim zawiera się umowę, na nowo zdefiniowano też „nieszczęśliwy wypadek”. Według odświeżonych zasad uznaje się za niego każdą nagłą sytuację niezależną od woli ubezpieczonego. Oznacza to, że tzw. przyczyny wewnętrzne wypadku, takie jak nagła choroba, również są uwzględniane. Dzięki temu klienci zyskują pełniejszą ochronę. Także sam zakres zdarzeń objętych ochroną został dokładnie przeanalizowany i poszerzony – nowa oferta uwzględnia jeszcze większą liczbę uszkodzeń ciała, za które poszkodowany otrzyma odpowiednie odszkodowanie. Z nowości wprowadzonych przez ubezpieczyciela mogą skorzystać także miłośnicy sportu. Co więcej, limit wypłaty świadczeń został zwiększony, umożliwiając wypłatę do łącznej wartości 200 proc. doznanych uszkodzeń ciała. 

– W Nationale-Nederlanden dbamy o to, by nasi klienci otrzymywali wsparcie w najważniejszych momentach. Dlatego usprawniliśmy i przyspieszyliśmy proces wypłaty świadczeń. W jednoznacznych przypadkach, takich jak złamania, zwichnięcia czy skręcenia stawów, odszkodowanie będzie wypłacone niezwłocznie po zdarzeniu, bez konieczności oczekiwania na zakończenie leczenia czy rehabilitacji. Jesteśmy przekonani, że to podejście zwiększa kompleksowość i użyteczność naszych ubezpieczeń dla klientów – mówi Tomasz Damentko, kierownik ds. produktów w Nationale-Nederlanden. 

Bezpłatne assistance medyczne 

Zaktualizowana oferta zawiera również bezpłatne assistance medyczne. Produkt ten zapewnia dodatkową pomoc w postaci transportu medycznego, organizacji rehabilitacji oraz konsultacji lekarskich. 

Umowa dodatkowa jest dostępna dla wszystkich nowych i obecnych klientów w ramach umów podstawowych: Ochrona Jutra, Sposób na Przyszłość i Gwarancja Jutra. Wierzymy w ciągły rozwój i doskonalenie naszych produktów, a nowa wersja ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia ciała to kolejny krok w kierunku zapewnienia naszym klientom najwyższej jakości ochrony, dostosowanej do ich potrzeb i oczekiwań – dodaje Tomasz Damentko, kierownik ds. produktów w Nationale-Nederlanden. 

Zmiany w „Pakiecie Ortopeda Plus” 

Ubezpieczyciel poinformował także, że wraz z nową odsłoną umowy dodatkowej na wypadek uszkodzenia ciała wprowadzony został uaktualniony zakres Pakietu Ortopeda Plus. Produkt ten zapewnia klientom nielimitowany dostęp do konsultacji lekarskich, zabiegów medycznych, badań laboratoryjnych i obrazowych, takich jak RTG, USG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. W ramach Pakietu ubezpieczyciel gwarantuje też 20 zabiegów rehabilitacji ambulatoryjnej po zdarzeniu. Co istotne klient ma wybór – może skorzystać z bezgotówkowej realizacji świadczeń medycznych, które są organizowane przez Centrum Medyczne Nationale-Nederlanden, lub z refundacji kosztów przez niego poniesionych w tym zakresie. 

W ramach Pakietu Ortopeda Plus poszerzyliśmy katalog zdarzeń, które obejmują złamania, zwichnięcia, skręcenia, rany wymagające zaopatrzenia chirurgicznego, poważne oparzenia, odmrożenia czy utratę kończyn. Podobnie jak przy umowie dodatkowej uszkodzenia ciała, wydłużyliśmy wiek, w którym można zawrzeć umowę, do 65. roku życia, z możliwością jej kontynuacji do 75. roku życia. Zwiększyliśmy również limity refundacji kosztów poniesionych na świadczenie medyczne o 50 proc. oraz maksymalną sumę ubezpieczenia ze 100 000 zł do 150 000 zł. To co nas wyróżnia to również fakt, że proces leczenia jest koordynowany przez konsultanta medycznego, osobę z wykształceniem medycznym, która układa i organizuje dla klienta cały program ułatwiający powrót do zdrowia – wyjaśnia Monika Sachajko-Dryl, menedżerka ds. produktu w Nationale-Nederlanden. 

Zaktualizowane ubezpieczenia można znaleźć w sprzedaży u doradców Nationale-Nederlanden

Źródło: Nationale-Nederlanden