Łyżwy, narty, sanki, snowboard, kuligi, wędrówki po górach to tylko niektóre zimowe aktywności, które od lat cieszą się popularnością wśród najmłodszych. A ferie to idealny czas na odpoczynek i dobrą zabawę. Co zatem zrobić, by w tym czasie uniknąć chorób i kontuzji? Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich?
Niestety od lat statystyki wskazują, że na stokach narciarskich wciąż dochodzi do dużej liczby wypadków. A ferie to czas, kiedy interwencje i akcje ratunkowe ratowników podejmowane są dosyć często. Jak zazwyczaj kończy się zimowe szaleństwo? Do najpopularniejszych kontuzji możemy zaliczyć: złamane kończyny, rozcięte łuki brwiowe, stłuczenia czy obicia. A przecież zimowe aktywności zapewniają nie tylko mnóstwo dobrej zabawy, ale mają dobroczynne skutki dla naszego zdrowia. Wyjście na sanki, łyżwy, a nawet zwykły spacer pomaga poprawić krążenie i dotlenić organizm. Co więcej wysiłek fizyczny wzmaga produkcję białych krwinek, które są odpowiedzialne za ochronę przed drobnoustrojami. Dodatkowo aktywna zabawa na śniegu sprawia, że wydzielają się endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia.
Co zatem zrobić, by nasze dziecko przywiozło z ferii zimowych wyłącznie dobre wspomnienia? Warto porozmawiać z nim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem będzie też wspólnie wzięcie udziału w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu zyskamy pewność, że w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia nasza pociecha będzie potrafiła właściwie zareagować.
Na początku warto przedstawić dziecku pięć poniższych zasad:
Z kolei rodzice lub opiekunowie powinni sobie przyswoić to, że:
Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie miało zapewnioną ochronę nie tylko podczas zimowych aktywności warto kupić ubezpieczenie, które będzie chronić je przez cały rok. Co daje taka polisa? Wybierając ubezpieczenie dziecka zyskamy pewność, że nasza pociecha otrzyma niezbędną pomoc w razie wypadku lub poważnego zachorowania. W ramach ochrony możemy liczyć na szeroki wachlarz świadczeń medycznych, konsultacje z doświadczonymi lekarzami oraz rehabilitację. To wszystko z pewnością pozwoli dziecku szybko wrócić do zdrowia. Nie zapominajmy, że ubezpieczenie dziecka to doskonałe uzupełnienie NNW szkolnego. Co więcej ubezpieczeniem możemy objąć dzieci, które ukończyły 3. rok życia, ale nie skończyły jeszcze 18 lat.
Bez wątpienia bezpieczeństwo podczas ferii zimowych to priorytet każdego rodzica. Nie ma tu znaczenia to, czy nasze dziecko spędza ferie w mieście, czy na dwutygodniowym szaleństwie na stoku. I to od nas zależy w jaki sposób zadbamy o jego bezpieczeństwo.
Źródło: UNIQA
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…