Łyżwy, narty, sanki, snowboard, kuligi, wędrówki po górach to tylko niektóre zimowe aktywności, które od lat cieszą się popularnością wśród najmłodszych. A ferie to idealny czas na odpoczynek i dobrą zabawę. Co zatem zrobić, by w tym czasie uniknąć chorób i kontuzji? Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich?
Niestety od lat statystyki wskazują, że na stokach narciarskich wciąż dochodzi do dużej liczby wypadków. A ferie to czas, kiedy interwencje i akcje ratunkowe ratowników podejmowane są dosyć często. Jak zazwyczaj kończy się zimowe szaleństwo? Do najpopularniejszych kontuzji możemy zaliczyć: złamane kończyny, rozcięte łuki brwiowe, stłuczenia czy obicia. A przecież zimowe aktywności zapewniają nie tylko mnóstwo dobrej zabawy, ale mają dobroczynne skutki dla naszego zdrowia. Wyjście na sanki, łyżwy, a nawet zwykły spacer pomaga poprawić krążenie i dotlenić organizm. Co więcej wysiłek fizyczny wzmaga produkcję białych krwinek, które są odpowiedzialne za ochronę przed drobnoustrojami. Dodatkowo aktywna zabawa na śniegu sprawia, że wydzielają się endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia.
Co zatem zrobić, by nasze dziecko przywiozło z ferii zimowych wyłącznie dobre wspomnienia? Warto porozmawiać z nim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem będzie też wspólnie wzięcie udziału w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu zyskamy pewność, że w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia nasza pociecha będzie potrafiła właściwie zareagować.
Na początku warto przedstawić dziecku pięć poniższych zasad:
Z kolei rodzice lub opiekunowie powinni sobie przyswoić to, że:
Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie miało zapewnioną ochronę nie tylko podczas zimowych aktywności warto kupić ubezpieczenie, które będzie chronić je przez cały rok. Co daje taka polisa? Wybierając ubezpieczenie dziecka zyskamy pewność, że nasza pociecha otrzyma niezbędną pomoc w razie wypadku lub poważnego zachorowania. W ramach ochrony możemy liczyć na szeroki wachlarz świadczeń medycznych, konsultacje z doświadczonymi lekarzami oraz rehabilitację. To wszystko z pewnością pozwoli dziecku szybko wrócić do zdrowia. Nie zapominajmy, że ubezpieczenie dziecka to doskonałe uzupełnienie NNW szkolnego. Co więcej ubezpieczeniem możemy objąć dzieci, które ukończyły 3. rok życia, ale nie skończyły jeszcze 18 lat.
Bez wątpienia bezpieczeństwo podczas ferii zimowych to priorytet każdego rodzica. Nie ma tu znaczenia to, czy nasze dziecko spędza ferie w mieście, czy na dwutygodniowym szaleństwie na stoku. I to od nas zależy w jaki sposób zadbamy o jego bezpieczeństwo.
Źródło: UNIQA
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…
Jak wiadomo, posiadacze pojazdów zobligowani są do posiadania ważnej polisy OC. Jednak praktyka pokazuje, że czasami dochodzi do sytuacji, gdy…
Listopad to miesiąc, w którym od lat zwraca się szczególną uwagę na problem męskich nowotworów, a także dobrostanu psychicznego. Dla…