Wraz z nadejściem wiosny coraz częściej i dłużej przebywamy na zewnątrz korzystając z pięknej pogody. A wielu z nas mogło się już przekonać, że rower to nie tylko doskonały środek transportu, ale także doskonały sposób na aktywny wypoczynek. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy na rowerze? O czym powinien pamiętać każdy rowerzysta?
Ostatnimi czasy rowery stają się dosyć popularną alternatywą dla komunikacji miejskiej czy transportu samochodowego. A decydując się na podróż jednośladem oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale też i czas. Szczególnie w dużych miastach, gdzie korki są dużym problemem. Śmiało można stwierdzić, że utrzymanie roweru w skali roku to koszt maksymalnie kilkuset złotych, a nie – jak w przypadku samochodu – kilku czy nawet kilkunastu tysięcy. Miłośnicy dwóch kółek cenią sobie ten typ transportu także, dlatego, że jest ekologiczny i pozwala pracować nad własną sylwetką oraz pozytywnie wpływa na nasz stan zdrowia.
Jazda na rowerze niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków – to oczywiste. Jednak nie możemy zapominać także o ryzyku poniesienia ewentualnych kontuzji czy wyrządzenia nieumyślnych szkód innym uczestnikom ruchu drogowego.
Bez względu na to czy jeździmy rekreacyjnie czy uprawiamy sport profesjonalnie warto znać zasady bezpiecznej jazdy rowerem. Dlatego zanim wsiądziemy na rower powinniśmy również pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu, które zapewni nam ochronę na wypadek kontuzji, uszczerbku na zdrowiu, a nawet pokryje koszty dalszego leczenia czy rehabilitacji.
Jednym z ciekawszych dostępnych na rynku produktów ubezpieczeniowych przeznaczonych nie tylko dla rowerzystów jest ubezpieczenie NNW – Aktywni w sporcie, które jest oferowane przez Europa Ubezpieczenia. Polisa tego typu to świetne rozwiązanie nie tylko podczas zawodów, lecz także osób, które rekreacyjnie uprawiają sport.
Co powinno zawierać w sobie ubezpieczenie rowerowe? Przede wszystkim polisę warto dostosować do swoich potrzeb. Pamiętajmy, że to my wybieramy na jak długo potrzebna nam jest ochrona, np. decydując się na zakup ubezpieczenia na czas wycieczki rowerowej, zawodów lub na 3 miesiące. I nie musimy być zawodowcami, by móc skorzystać z polisy. Nawet, jeśli planujemy tylko wycieczkę rowerową ze znajomymi, ubezpieczenie NNW będzie dla nas dobrą opcją.
Szczególnie, że zakres ubezpieczenia możemy dopasować do siebie, rozszerzając go o dodatkowe produkty, takie jak np. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC, ochrona sprzętu sportowego, zwrot kosztów rehabilitacji czy nawet ubezpieczenie kosztów rezygnacji z udziału w imprezie sportowej.
Źródło: Europa Ubezpieczenia
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…