Ubezpieczyciel odświeża ofertę dla osób aktywnych fizycznie oferując nowe ubezpieczenie Aktywni w sporcie. Produkt dedykowany zarówno miłośnikom rekreacyjnych wycieczek, jak i uczestnikom treningów oraz zawodów sportowych.

Sprzedaż nowego ubezpieczenia sportowego

Produkt Aktywni w sporcie udziela ochrony ubezpieczeniowej w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia podczas uprawiania sportu, zarówno podczas rekreacyjnych wycieczek, jak i treningów oraz zawodów.

Po kilku tygodniach kwarantanny chętnie wyszliśmy z domów, by odetchnąć na świeżym powietrzu. Wiele osób decyduje się na wycieczki rowerowe czy wyprawy w góry. Za chwilę dostępna będzie także rekreacje na wodzie, w postaci na przykład spływów kajakowych. Dlatego z myślą o osobach, które stawiają na aktywny wypoczynek zdecydowaliśmy się odświeżyć nasze flagowe ubezpieczenie sportowe. Produkt w nowej odsłonie chroni zarówno podczas weekendowej wycieczki na rowerach za miasto, jak i treningów czy zawodów sportowych – mówi Wiktoria Lont, ekspert ds. ubezpieczeń sportowych w Europa Ubezpieczenia.

Zakres ochrony ubezpieczenia Aktywni w sporcie

Nowe ubezpieczenie zastąpiło produkt NNW Sport, który przeznaczony był dla osób biorących udział w zawodach sportowych. Polisa Aktywni w sporcie udziela ochrony na wypadek uszczerbku na zdrowiu lub zgonu, spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem, zawałem serca lub udarem mózgu, do którego doszło w wyniku wysiłku fizycznego.

W zależności od swoich potrzeb można dopasować zarówno sumę ubezpieczenia, która wynosi od 10 do 100 tysięcy złotych, jak i czas trwania ochrony. Polisa może być zawarta na 1 dzień np. w przypadku startu w zawodach lub rekreacyjnej wycieczki bądź na okres do nawet 3 miesięcy dla osób, które regularnie trenują. Ochrona może być rozszerzona o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, zwrot kosztów rehabilitacji po wypadku lub kontuzji oraz ochronę sprzętu sportowego (maksymalna suma ubezpieczenia 40 tys. zł). W ramach jednej umowy ubezpieczenia może być ubezpieczonych do 9 osób.

Jak informuje ubezpieczyciel ubezpieczenia sportowe są jednym z kierunków rozwoju Europy Ubezpieczenia. Oprócz produktu Aktywni w sporcie towarzystwo ma w swojej ofercie ubezpieczenie Run&Fun, które jest dedykowane osobom rozpoczynającym przygodę z biegami. Europa Ubezpieczenia współpracuje również z organizatorami imprez sportowych, którzy oferują zawodnikom ochronę ubezpieczeniową na czas startu w imprezie. W 2019 roku z ubezpieczeń sportowych ubezpieczyciela skorzystało ponad 30 tysięcy osób.

Nowe ubezpieczenie sportowe Aktywni w sporcie dostępne jest na stronie internetowej tueuropa.pl.

źródło: Europa Ubezpieczenia