Od początku sierpnia produkty Europa Ubezpieczenia można kupić za pośrednictwem telefonu. Wystarczy zadzwonić na numer: 71 82 00 000.

Od kilku lat Europa Ubezpieczenie rozwija sprzedaż ubezpieczeń dla klientów indywidualnych w kanałach zdalnych. Jej produkty są dostępne m.in. na stronie internetowej tueuropa.pl i w aplikacji mobilnej Screenity. Od początku sierpnia ubezpieczyciel uruchomił nowy, telefoniczny kanał sprzedaż. Polisy Europy można kupić dzwoniąc na numer infolinii: 71 82 00 000.

Uruchomienie infolinii to kolejny nasz krok w rozwoju sprzedaży w kanałach zdalnych. Jest on szczególnie ważny teraz – w okresie zagrożenie koronawirusem. Obserwujemy wzrost zainteresowania klientów zakupem ubezpieczenia bez konieczności wychodzenia z domu. Dla niektórych klientów to nowe doświadczenie, w którym mogą potrzebować asysty i dostęp do fachowej wiedzy. Liczymy, że możliwość telefonicznej rozmowy z konsultantem pomoże im w dopasowaniu ubezpieczenia do potrzeb i ułatwi jego zakup – mówi Sebastian Hołub, menadżer odpowiedzialny za sprzedaż w kanale telefonicznym w Europa Ubezpieczenia.

Dzwoniąc na numer infolinii 71 82 00 000 można kupić produkty, które Europa Ubezpieczenie oferuje na stronie internetowej tueuropa.pl. Są to ubezpieczenia turystyczne, mieszkaniowe i zdrowotne. W najbliższym czasie oferta telefoniczna zostanie rozszerzona o ubezpieczenie sportowe „Aktywni w Sporcie”. To nowy produkt, który ubezpieczyciel wprowadził do sprzedaży w maju tego roku. Jest przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie, zainteresowanych posiadaniem ochrony ubezpieczeniowej w trakcie rekreacyjnych wycieczek, treningów czy zawodów sportowych.Europa przykłada dużą wagę to wsparcia klientów, którzy chcą kupić ubezpieczenie w sposób zdalnych. Z myślą o nich – obok infolinii sprzedażowej – ubezpieczyciel uruchomił także zintegrowany ze stroną internetową livechat. To kolejne rozwiązanie, które umożliwia skorzystanie z asysty konsultantów podczas zakupu polisy. Jest przeznaczone dla osób, które preferują komunikacje za pośrednictwem chatów.

Europa Ubezpieczenia to dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowe TU Europa i życiowe TUnŻ Europa. Strategia ubezpieczyciela koncentruje na rozwoju nowych kanałów sprzedaży z wykorzystaniem możliwości, jakie stwarza technologia. Za skuteczną cyfrową transformację Europa otrzymała m.in. nagrodę „Najlepszy Cyfrowy Ubezpieczyciel 2018” i tytuł „Finansowej Marki Roku 2019″. W kwietniu tego roku ubezpieczyciel zdobył prestiżowe wyróżnienia „Instytucja Roku” za najwyższą jakość obsługi klientów w kanałach zdalnych.

Źródło: Europa Ubezpieczenia