Kiedy możemy spodziewać się korespondencji z instytucji finansowej po tym jak przystąpimy do PPK? Zazwyczaj list powitalny otrzymamy po tym, jak pracodawca zgłosi nas do programu. Robi tak na przykład Nationale-Nederlanden. Co znajdziemy w takim dokumencie?
Po tym jak przystąpimy do PPK możemy spodziewać się listu powitalnego od instytucji finansowej, do której zostały przekazane nasze dane. Na przykład w dokumencie przesłanym przez Nationale-Nederlanden znajdziemy swój indywidualny numer rachunku PPK oraz instrukcję odnośnie tego jak zalogować się do Moje NN.
Dodatkowo w liście powitalnym będą takie informacje, jak:
Warto podkreślić, że każdy pracodawca otwiera osobny rachunek PPK. Dlatego po zmianie pracy, możemy przenieść oszczędności do PPK u nowego pracodawcy. W tym celu należy złożyć wniosek o transfer w nowym miejscu pracy. Mamy na to 7 dni, od momentu, gdy nowy pracodawca zapisze nas do PPK. We wniosku powinniśmy wskazać rachunek PPK, z którego chcemy przenieść środki.
Możemy też samodzielnie przenosić pieniądze między swoimi rachunkami PPK. Zrobimy to w dowolnym momencie w serwisie do obsługi PPK. Żeby to zrobić wystarczy zalogować się do portalu PPK instytucji, z której chcemy przenieść pieniądze. Po zalogowaniu złożymy wniosek o transfer i załączymy potwierdzenie uczestnictwa PPK.
Nationale-Nederlanden udostępnia portal uczestnika PPK Moje NN, w którym możemy:
W Moje NN znajdziemy także:
Jeżeli jesteśmy uczestnikiem PPK w Nationale-Nederlanden PTE, raz w roku do ostatniego dnia lutego otrzymamy od firmy wiadomość roczną w portalu Moje NN. Znajdziemy w niej informację o:
Źródło: Nationale-Nederlanden
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe już wpisały się w naszą rzeczywistość. Niestety gradobicie może doprowadzić…
Nawet doświadczeni kierowcy mogą spowodować kolizję lub wypadek. Jak wiadomo z ubezpieczenia OC odszkodowanie otrzymają…
Dosyć często można spotkać się z pytaniem odnośnie tego, czy można mieć dwa ubezpieczenia grupowe lub…
Holowanie samochodu za granicą może wiązać się ze sporym wydatkiem. Jednak możemy uniknąć tego kosztu,…
Jak wiadomo za brak ciągłości w obowiązkowym ubezpieczeniu OC możemy zapłacić karę. Co zatem zrobić,…
Każdego dnia podejmujemy decyzje, które mają wpływ na naszą przyszłość. Czy jednak możemy zrobić coś,…