Nowa aplikacja do wyceny szkody, która wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) jest już dostępna dla klientów LINK4. Oznacza to, że po raz pierwszy w Polsce ubezpieczający mogą przeglądać i akceptować lub odrzucać wyliczenia kosztów naprawy w czasie rzeczywistym bezpośrednio w aplikacji.
LINK4 udostępnił dla swoich klientów nową aplikację do wyceny szkody, która wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI). Technologia ta sprawia, że po raz pierwszy w Polsce ubezpieczający mogą przeglądać i akceptować lub odrzucać wyliczenia kosztów naprawy AI bezpośrednio w aplikacji, wykorzystując w pełni zautomatyzowany proces.
– Po raz pierwszy zapewniamy klientom obsługę szkód w czasie rzeczywistym. To rozwiązanie wpisuje się w misję LINK4, mówiącą o tym, że ubezpieczenia powinny być proste. Dzięki procesowi automatyzacji przy kompleksowej ocenie uszkodzeń aut nasi klienci otrzymują dokładne wyliczenia kosztów naprawy niemal natychmiast. To dla nich ogromne ułatwienie – podkreśla Agnieszka Wrońska, prezes zarządu LINK4.
Jak działa aplikacja LINK4? Technologia Tractable, która została w niej wykorzystana płynnie prowadzi klientów przez proces robienia i przesyłania zdjęć pojazdu przy pierwszym zgłoszeniu szkody (FNOL). Sztuczna inteligencja precyzyjnie analizuje przesłane zdjęcia i szybko ocenia koszty naprawy – praktycznie bez potrzeby udziału człowieka. Z opublikowanych informacji wynika, że wyliczony na tej podstawie kosztorys jest dostępny dla klienta już w ciągu 30 sekund. Rozwiązanie to pozwala na szybkie podjęcie decyzji dotyczącej dalszego postępowania w ramach szkody i przesłanie informacji do opiekuna szkody LINK4. Znacząco przyspiesza to proces jej likwidacji.
Jak możemy przeczytać, współpraca z Tractable wspiera ubezpieczyciela w utrzymaniu pozycji jednego z liderów branży ubezpieczeniowej w wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii.
– LINK4 znany jest ze swojej innowacyjności w stosowaniu pionierskich aplikacji cyfrowych, takich jak sztuczna inteligencja, które podnoszą standardy obsługi klienta w ubezpieczeniach. Partnerstwo z LINK4 pokazuje potencjał sztucznej inteligencji zarówno w kraju, jak i szerszym, globalnym sektorze ubezpieczeniowym. Cieszymy się, że nasza współpraca wciąż się rozwija i dzięki czemu możemy nieustannie poprawiać doświadczenia klienta – mówi Aleksander Surowiak, dyrektor sprzedaży w Tractable.
Przypominamy, że LINK4 jest pionierem ubezpieczeń direct i oferuje nie tylko ubezpieczenia komunikacyjne, ale też m.in. ubezpieczenia domu, OC w życiu prywatnym, turystyczne oraz produkty z linii LINK4 Mama i Tata.
Z kolei Tractable zajmuje się wdrażaniem sztucznej inteligencji w procesach likwidacji szkód komunikacyjnych i nieruchomościowych. W ten sposób wykorzystuje się jej szybkość i dokładność, aby wspomagać usuwanie skutków kolizji i katastrof. Firma została wybrana już przez ponad 35 ze 100 największych ubezpieczycieli na świecie.
Źródło: LINK4
Akty wandalizmu to zjawisko nieustannie zagrażające cmentarzom. Tylko w ubiegłym roku w ich wyniku zniszczeniu uległo co najmniej 120 nagrobków…
W tym roku aura nie rozpieszczała rolników – przymrozki, grad czy deszcz nawalny przyniosły ze sobą ogromne straty. InterRisk odnotował dotychczas wzrost…
UNIQA wprowadziła do swojej oferty ubezpieczeń grupowych na życie ochronę związaną ze zdrowiem psychicznym. W ramach nowej umowy dodatkowej ubezpieczyciel…
Przeglądy instalacji technicznych w domu lub w mieszkaniu mają znaczenie nie tylko ze względów bezpieczeństwa. Kwestia ta jest także istotna…
Zazwyczaj umowa ubezpieczenia domu lub mieszkania zawierana jest przez właściciela nieruchomości, który ma na względzie ochronę swojego majątku. Możliwie jest…
Nie każdy wie, że w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania można rozszerzyć zakres ochrony o NNW, czyli ubezpieczenie od następstw…