Zimowa aura zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Niestety jazda na nartach czy też zwykły spacer może nieść ze sobą ryzyko np. złamania ręki. Uraz tego typu zazwyczaj wiąże się z koniecznością długotrwałego leczenia i rehabilitacji. Jeśli jednak jesteśmy ubezpieczeni możemy ubiegać się o odszkodowanie. Jak to zrobić?
Na początku warto przypomnieć, że ubezpieczenie NNW może stanowić dodatek do podstawowego ubezpieczenia na życie. Na przykład oferta Nationale-Nederlanden obejmuje:
Natomiast rozszerzenie ochrony o dodatkowy Pakiet Ortopeda Plus daje możliwość konsultacji z lekarzami, dostęp do diagnostycznych badań, jak również – w razie konieczności – do zabiegów rehabilitacyjnych. Oferta ubezpieczyciela skierowana jest do osób w wieku od 17 lat (ukończonych) a górna granica wynosi nie więcej niż 65 lat. Świadczenia z tego typu polisy stanowią nie tylko wsparcie finansowe, ale też umożliwiają powrót do pełni zdrowia (rehabilitacja, wizyty lekarskie). Pamiętajmy o tym, by przed zawarciem umowy ubezpieczenia dokładnie zapoznać się z OWU poszczególnych produktów.
A jak wygląda kwestia świadczeń za złamanie ręki u młodszych dzieci? Rodzice mogą zapewnić im ochronę w ramach ubezpieczenia NNW w Nationale-Nederlanden poprzez kupienie:
W ramach powyższych polis dziecko ma zapewnioną ochronę, więc jeśli dojdzie do uszkodzenia ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku np. złamania ręki, otrzymamy świadczenie finansowe. Możemy również skorzystać z usług assistance, które gwarantują wizyty u lekarza, rehabilitacji i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, pomocy psychologa oraz korepetycji dla dziecka po wypadku. Istotne jest to, że nie w każdej sytuacji otrzymamy świadczenie. Ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy np. wtedy, gdy do złamania ręki dziecka dojdzie wskutek uprawiania ryzykownych sportów takich jak sporty walki, skoki do wody czy wspinaczka skałkowa. Przeszkodą w wypłacie jest też m.in. spożywanie przez dziecko alkoholu lub zażywanie narkotyków w momencie wypadku lub prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Szczegóły, zakres ochrony i wykluczenia są opisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Niezależnie od tego, czy do złamania ręki doszło u dorosłego, czy u dziecka, jeśli ta osoba była ubezpieczona umową NNW, przysługuje jej odszkodowanie. By je uzyskać należy zgłosić zdarzenie do ubezpieczyciela. W przypadku Nationale-Nederlanden można tego dokonać za pośrednictwem internetowego wniosku. Oprócz numeru polisy i rachunku bankowego będą nam potrzebne takie dokumenty, jak: kopia dowodu osobistego lub paszportu, odpisu aktu urodzenia poszkodowanego (jeśli doszło do złamania u dziecka), a także wszelkiej dokumentacji medycznej, która uwiarygodni faktyczne uszkodzenie ciała (np. zaświadczenie od lekarza, karta leczenia szpitalnego, wyniki badań lub prześwietlenia, dokumentacja leczenia ambulatoryjnego). Jeżeli osoba zgłaszająca ma materiały, które mogą potwierdzić okoliczności zdarzenia (np. notatka policyjna), również powinna dołączyć je do wniosku. Na podstawie złożonej dokumentacji ubezpieczyciel podejmuje decyzję o wypłacie świadczenia. Co istotne, towarzystwo może skierować nas na wizytę lekarską w celu potwierdzenia, że faktycznie doszło do uszkodzenia ciała opisanego we wniosku o odszkodowanie. Taka procedura odbywa się na koszt ubezpieczyciela.
Źródło: Nationale-Nederlanden
Wycofanie skażonego produktu z rynku może wiązać się kosztami liczonymi w milionach złotych. Co więcej, kwota…
Każdego dnia dbasz o ochronę ubezpieczeniową swoich Klientów, ale czy pamiętasz o swoim obowiązkowym ubezpieczeniu…
Ubezpieczenie budynków rolniczych to obowiązkowa umowa dla każdego posiadacza gospodarstwa rolnego. Warto jednak zdawać sobie…
Polska Izba Inżynierów Budownictwa oraz Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group podpisały umowę na nowy program…
Compensa Dystrybucja zmieniła nazwę na Vienna Life Partners. Zmiana jest konsekwencją połączenia Aegon, Compensy Życie i „małej”…
17 grudnia w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Executive Club. Menedżerowie z różnych obszarów…