PZU poinformował, że osoby dotknięte wojną w Ukrainie mogą skorzystać bezpłatnie z opieki medycznej w ponad 50 placówkach medycznych PZU Zdrowie. Konsultacje i badania można zrealizować na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Opolu i Częstochowie.
Z opublikowanych przez PZU informacji wynika, że osoby dotknięte wojną w Ukrainie mogą skorzystać bezpłatnie z opieki medycznej w ponad 50 placówkach medycznych PZU Zdrowie. Ubezpieczyciel zapewnia podstawową opiekę zdrowotną oraz konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne i diagnostyczne. Jak możemy przeczytać, szczegółowe informacje o zakresie realizowanych świadczeń medycznych można uzyskać bezpośrednio w każdej placówce (lista dostępna jest na stronie ubezpieczyciela). Co ważne, w razie konieczności leczenia szpitalnego, pacjentowi nie tylko zostanie wskazany najbliższy szpital, ale zostanie wystawione skierowanie.
PZU informuje także, że poza godzinami pracy placówek podstawowej opieki zdrowotnej (w nocy, w weekendy i święta) obywatele Ukrainy otrzymają pomoc, dzwoniąc na bezpłatny numer 800 137 200. Lekarze PZU Zdrowie udzielają porad medycznych oraz wystawiają recepty i skierowania. Co istotne, infolinia jest obsługiwana w języku polskim, angielskim i ukraińskim.
Ubezpieczyciel zaznacza, że z bezpłatnej opieki medycznej może skorzystać każdy obywatel Ukrainy, który posiada zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży, potwierdzające legalny pobyt na terytorium RP, po przekroczeniu granicy od 24 lutego 2022 r., w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.
W swoim komunikacie PZU podkreśla, że jego centra medyczne spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa epidemiologicznego. Pacjenci w razie potrzeby mają zapewnione maseczki oraz środki do dezynfekcji rąk. Wiele z placówek PZU wykonuje szczepienia przeciw COVID-19 oraz inne szczepienia ochronne dzieci i dorosłych. Pamiętajmy o tym, że pacjent zgłaszający się na szczepienie musi posiadać dokument potwierdzający tożsamość: dowód osobisty, paszport albo tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC. Warto dodać, że szczegółowych informacji o dostępnych szczepieniach udzielają bezpośrednio placówki medyczne.
Źródło: PZU SA
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…
Jak wiadomo, posiadacze pojazdów zobligowani są do posiadania ważnej polisy OC. Jednak praktyka pokazuje, że czasami dochodzi do sytuacji, gdy…
Listopad to miesiąc, w którym od lat zwraca się szczególną uwagę na problem męskich nowotworów, a także dobrostanu psychicznego. Dla…