Categories: Aktualności

Opieka medyczna dla obywateli Ukrainy w placówkach PZU Zdrowie

PZU poinformował, że osoby dotknięte wojną w Ukrainie mogą skorzystać bezpłatnie z opieki medycznej w ponad 50 placówkach medycznych PZU Zdrowie. Konsultacje i badania można zrealizować na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Opolu i Częstochowie.

Bezpłatna opieka medyczna w placówkach PZU Zdrowie

Z opublikowanych przez PZU informacji wynika, że osoby dotknięte wojną w Ukrainie mogą skorzystać bezpłatnie z opieki medycznej w ponad 50 placówkach medycznych PZU Zdrowie. Ubezpieczyciel zapewnia podstawową opiekę zdrowotną oraz konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne i diagnostyczne. Jak możemy przeczytać, szczegółowe informacje o zakresie realizowanych świadczeń medycznych można uzyskać bezpośrednio w każdej placówce (lista dostępna jest na stronie ubezpieczyciela). Co ważne, w razie konieczności leczenia szpitalnego, pacjentowi nie tylko zostanie wskazany najbliższy szpital, ale zostanie wystawione skierowanie.

PZU informuje także, że poza godzinami pracy placówek podstawowej opieki zdrowotnej (w nocy, w weekendy i święta) obywatele Ukrainy otrzymają pomoc, dzwoniąc na bezpłatny numer 800 137 200. Lekarze PZU Zdrowie udzielają porad medycznych oraz wystawiają recepty i skierowania. Co istotne, infolinia jest obsługiwana w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

Kto może skorzystać z bezpłatnej opieki medycznej?

Ubezpieczyciel zaznacza, że z bezpłatnej opieki medycznej może skorzystać każdy obywatel Ukrainy, który posiada zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży, potwierdzające legalny pobyt na terytorium RP, po przekroczeniu granicy od 24 lutego 2022 r., w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.

Szczepienia przeciw COVID-19 i bezpieczeństwo epidemiologiczne

W swoim komunikacie PZU podkreśla, że jego centra medyczne spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa epidemiologicznego. Pacjenci w razie potrzeby mają zapewnione maseczki oraz środki do dezynfekcji rąk. Wiele z placówek PZU wykonuje szczepienia przeciw COVID-19 oraz inne szczepienia ochronne dzieci i dorosłych. Pamiętajmy o tym, że pacjent zgłaszający się na szczepienie musi posiadać dokument potwierdzający tożsamość: dowód osobisty, paszport albo tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC. Warto dodać, że szczegółowych informacji o dostępnych szczepieniach udzielają bezpośrednio placówki medyczne.

Źródło: PZU SA

Obau.pl

Disqus Comments Loading...

Recent Posts

  • Aktualności

Polacy coraz częściej podziwiają naturę z perspektywy… drona

Wraz z nadejściem wiosny na polskim niebie pojawia się coraz więcej dronów. Średnio od maja do lipca odbywa się aż…

3 dni ago
  • Aktualności

Ubezpieczenie czworonoga może być receptą na drogie leczenie

Ile kosztuje RTG psa po wypadku, ile leczenie złamania. Czy rachunek można pokryć z polisy?  W Polsce mieszka ok. 8…

3 dni ago
  • Aktualności

Doradcy Nationale-Nederlanden dołączają do elitarnego stowarzyszenia Million Dollar Round Table

W tym roku 75 przedstawicieli Nationale-Nederlanden zostało przyjętych do Million Dollar Round Table (MDRT) – prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia, które zrzesza…

3 dni ago
  • Aktualności

Polacy na majówkę zaciskają pasa – w domu zostanie 60% z nas

Tegoroczna majówka będzie wyjątkowo długa – biorąc 3 dni urlopu możemy przedłużyć weekend aż do 7 dni. Jednak nie wszyscy…

3 dni ago
  • Aktualności

Polisy komunikacyjne w pierwszym kwartale 2024 r. OC i AC droższe we wszystkich województwach.

Inflacja spada, ale kierowcy nadal muszą się liczyć ze wzrostem cen. Mimo to od stycznia do marca 2024 roku zarejestrowano…

3 dni ago
  • Aktualności

Zdalna weryfikacja tożsamości w UNIQA: bezpieczeństwo i wygoda dzięki mojeID

UNIQA wdrożyła cyfrowe potwierdzanie tożsamości podczas składania wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia. Usługę mojeID dostarcza ubezpieczycielowi hub technologiczny KIR.  Dzięki…

3 dni ago