Pracownicy sektora energetycznego będą mogli skorzystać z ubezpieczeń zdrowotnych oferowanych przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Z myślą o nich powstał nowy związek wzajemności członkowskiej dla firm z sektora energetycznego i elektrociepłowniczego skupionych w Agencji Rynku Energii.
Szeroka opieka zdrowotna i szybki dostęp do lekarzy specjalistów to nowa oferta skierowana przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych do pracowników sektora energetycznego. Z myślą o nich w ramach Towarzystwa powstał nowy związek wzajemności członkowskiej dla firm z sektora energetycznego i elektrociepłowniczego skupionych w Agencji Rynku Energii.
– To jeszcze jeden dowód na atrakcyjność naszej oferty w nowej i perspektywicznej dziedzinie ubezpieczeń zdrowotnych. Rozwijamy się w tym segmencie w imponującym tempie. Przypis składki w ubezpieczeniach zdrowotnych wzrósł w zeszłym roku prawie trzykrotnie. Współpraca z tak ważnym sektorem, jak rynek energii daje obiecujące perspektywy na przyszłość – podkreśla prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Wiele przemawia za tym, że dodatkowa opieka zdrowotna dla pracowników staje się już rynkowym standardem.
– Ludzie to jeden z największych kapitałów każdej firmy. Dlatego świadomi i odpowiedzialni pracodawcy dbają o zdrowie swoich pracowników. To nie koszt, lecz mądra inwestycja – mówiła dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TUW PZUW Katarzyna Jezierska-Stencel podczas konferencji Agencji Rynku Energii „Prognozujemy przyszłość w energetyce”.
Podczas wystąpienia zwracała również uwagę, że atutem ubezpieczeń wzajemnych jest ustawowa możliwość zawierania umów w drodze negocjacji, bez konieczności ogłaszania przetargów i związanych z tym biurokratycznych ograniczeń.
– Przetarg nie zawsze dostarcza zamawiającemu to, czego oczekuje. Z nami można negocjować i elastycznie ustalać zakres opieki zdrowotnej, tak aby był dopasowany do potrzeb pracowników na różnych stanowiskach – tłumaczyła.
Jak możemy przeczytać, ubezpieczenia zdrowotne w TUW PZUW funkcjonują na podobnej zasadzie jak abonamenty medyczne w prywatnych przychodniach. Produkt daje dostęp do prawie 2500 placówek PZU Zdrowie w ponad 600 miejscowościach w Polsce, a także zapewnia pomoc lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i ponad 20 specjalistów.
– Czas oczekiwania na wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej to maksimum dwa dni, a u specjalisty – do pięciu dni. W przypadku porad telemedycznych to nie więcej niż kilka godzin – podkreśla Katarzyna Jezierska-Stencel.
Przypominamy, że TUW PZUW, należący do Grupy PZU, to największe towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Swoje działania opiera na współpracy ubezpieczonych, którzy są jednocześnie jego członkami – tworzą w ramach TUW PZUW związki wzajemności członkowskiej.
Z opublikowanych informacji wynika, że nowy związek dla firm z sektora energetycznego i elektrociepłowniczego skupionych w Agencji Rynku Energii nosi imię Ignacego Mościckiego. Warto dodać, że Agencja Rynku Energii jest analitycznym zapleczem spółek energetycznych, sektora gazowego i paliwowego oraz administracji publicznej.
Źródło: PZU SA
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…