Categories: Do pracy

TU Zdrowie oferuje program zdrowotny „Leczenie po Wypadku Drogowym”

Statystyki pokazują, że tylko w ubiegłym roku w Polsce doszło do ponad 22 tysięcy wypadków drogowych, w których rannych zostało przeszło 26 tysięcy osób. Niestety wielu poszkodowanych boryka się z długotrwałymi konsekwencjami urazów. Z myślą o nich TU Zdrowie uruchomił program „Leczenie po Wypadku Drogowym”. 

Leczenie po urazach i wypadkach drogowych 

Niestety, co roku na naszych drogach dochodzi o wielu wypadków. Tylko w ubiegłym roku rannych w tego typu zdarzeniach zostało przeszło 26 tysięcy osób. Dane wskazują, że poszkodowani najczęściej muszą mierzyć się z uszkodzeniami kręgosłupa, złamaniami kości, zwichnięciami stawów, a także uszkodzeniami tkanek miękkich. W każdym przypadku warto jak najszybciej trafić pod opiekę specjalistów, którzy zajmą się dokładną diagnostyką i leczeniem. Zwykle konieczna jest również rehabilitacja, której efekty zależą od tego, jak szybko podejmie ją poszkodowany od momentu wypadku. Tymczasem kolejki do specjalistów wciąż się wydłużają, a na rehabilitację w ramach NFZ czeka się średnio około pół roku. 

– Z myślą o poszkodowanych w zdarzeniach komunikacyjnych uruchomiliśmy program zdrowotny „Leczenie po Wypadku Drogowym”. Ubezpieczony w TU Zdrowie po otrzymaniu niezbędnej pomocy doraźnej lub pomocy w ramach ratownictwa medycznego oraz zakończeniu ewentualnej hospitalizacji, otrzymuje wsparcie Konsultanta Medycznego TU Zdrowie. Konsultant Medyczny „prowadzi za rękę” ubezpieczonego, aby ułatwić mu przejście przez proces dalszej kontynuacji leczenia i rehabilitacji – mówi Teresa Domańska, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TU Zdrowie. 

Program zdrowotny „Leczenie po wypadku drogowym” 

Ubezpieczyciel zaznacza, że do programu zdrowotnego „Leczenie po wypadku drogowym” mogą przystąpić osoby ubezpieczone w TU Zdrowie, które w trakcie okresu ochrony doznały urazu wskutek wypadku drogowego, w jakim brały udział jako kierowca, pasażer lub pieszy. Ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje poszkodowanemu dostęp do lekarzy specjalistów oraz szerokiej palety badań laboratoryjnych i diagnostycznych w dowolnym miejscu w kraju, gdzie dostępna jest placówka medyczna świadcząca usługi komercyjnie. Jak rozpocząć realizację świadczeń w ramach programu zdrowotnego? Przede wszystkim należy przesłać wniosek o jego rozpoczęcie oraz dokumentację medyczną potwierdzającą wystąpienie choroby spowodowanej wypadkiem drogowym, w tym udzielenie pierwszej pomocy przedszpitalnej lub szpitalnej, kopię dokumentacji zgłoszenia wypadku drogowego na policję lub kopię dokumentacji prowadzonej przez straż miejską, sąd lub prokuraturę. 

– Po uruchomieniu programu z ubezpieczonym kontaktuje się Konsultant Medyczny, który w razie potrzeby poprosi o dodatkowe wyjaśnienia lub brakującą dokumentację medyczną, a także odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące dalszego postępowania. Następnie Konsultant, będący swego rodzaju asystentem ubezpieczonego, przeprowadzi go przez proces diagnostyki, leczenia i rehabilitacji – wskaże placówkę współpracującą z TU Zdrowie, a także odpowiedniego lekarza, a następnie uzgodni i umówi optymalny termin wizyty – mówi Teresa Domańska, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TU Zdrowie. 

Program zdrowotny – jakie świadczenia medyczne

TU Zdrowie dodaje, że w ramach programu zdrowotnego „Leczenie po wypadku drogowym” ubezpieczony ma zagwarantowane: 

  • Zabiegi pielęgniarskie; 
  • Zabiegi lekarskie; 
  • Konsultacje lekarskie, w tym konsultacje profesorskie; 
  • Badania laboratoryjne; 
  • Badania ultrasonograficzne (USG); 
  • Badania radiologiczne (RTG); 
  • Badania czynnościowe
  • Rehabilitację ambulatoryjną – limit 40 zabiegów za jedno zdarzenie ubezpieczeniowe; 
  • Badania tomografii komputerowej; 
  • Badania rezonansu magnetycznego. 

Warto podkreślić, że ubezpieczeni w TU Zdrowie, w zależności od potrzeb, mogą przystępować również do innych programów zdrowotnych, w tym m.in. do: programu: 

  • „Mój Ortopeda”, który jest skierowany do ubezpieczonych, u których w okresie ochrony doszło do złamania kości lub zwichnięcia stawu. Jego celem jest przywrócenie poszkodowanego do szybkiej aktywności fizycznej. 
  • „Kontynuacja leczenia szpitalnego”, który skierowany jest do ubezpieczonych leczonych w szpitalu powyżej 7 dni bez względu na przyczynę hospitalizacji. Jego celem jest wsparcie w dalszym procesie leczenia ambulatoryjnego po zakończeniu leczenia szpitalnego. 

Źródło: TU Zdrowie 

Obau.pl

Disqus Comments Loading...

Recent Posts

  • Aktualności

Pakiet Medyczny od Allianz Partners – nowa oferta VeloBanku

VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…

16 godzin ago
  • Aktualności

Wielki finał turnieju „Z Orlika na Stadion” – sponsorem wydarzenia PZU

W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…

16 godzin ago
  • Aktualności

UNIQA promuje ubezpieczenia korporacyjne w nowej kampanii reklamowej

Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela.    Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…

19 godzin ago
  • Aktualności

Dom Max – pakiet ubezpieczeń, który odpowiada także na potrzeby wynajmujących i najemców

Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…

2 dni ago
  • Top temat

Połączona Vienna Life wprowadza na rynek pierwsze produkty

„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…

2 dni ago
  • Aktualności

Dbanie o zdrowie przynosi korzyści – Generali startuje z nową kampanią

Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…

3 dni ago