TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wprowadza ofertę dla instytucji kościelnych – polisę TUW Podróż. Ubezpieczenie obejmuje księży i członków zgromadzeń zakonnych. Jego atutem jest szeroka ochrona ubezpieczeniowa za korzystną cenę.
Z opublikowanych informacji wynika, że TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych rozszerzył ofertę dla instytucji kościelnych o ubezpieczenie podróżne – TUW Podróż.
– Dbamy o tych, którzy powierzają nam swoje bezpieczeństwo. W ciągu dwóch lat, odkąd w ramach TUW PZUW powołaliśmy Związek Wzajemności Członkowskiej św. Antoniego, przystąpiło do niego ponad sto kościelnych instytucji. Są wśród nich diecezje, zakony, a także Konferencja Episkopatu Polski. Zależy nam, żeby rozwijać ofertę tak, by odpowiadała ich potrzebom i oczekiwaniom – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Oferta skierowana jest do osób duchownych i konsekrowanych, które udają się na misje, wizytują je albo wyjeżdżają za granicę w każdym innym celu.
Ubezpieczenie TUW Podróż obowiązuje na całym świecie i jest dostępne w trzech wariantach, których cena zależna jest od gwarantowanej sumy ubezpieczenia. Umowa jest zawierana na rok, i jak zapewnia ubezpieczyciel jej zaletą jest prostota.
– Polisa działa trochę tak, jak przedpłacona karta na zakupy w sieci handlowej. Instytucja kościelna, diecezja albo prowincja zakonna, wykupuje określoną liczbę tzw. osobodni, np. 200. Dzięki temu może korzystać z ochrony ubezpieczeniowej przez najbliższy rok. Zgłaszając każdy wyjazd, pomniejsza limit „osobodni”. Jeśli go nie wykorzysta, otrzyma z powrotem proporcjonalną część wpłaconej składki. Jeśli zaś przekroczy limit, to nie straci ochrony ubezpieczeniowej. Będzie jedynie musiała dopłacić na koniec roku do 10 zł za dzień od osoby – tłumaczy członek Zarządu TUW PZUW Aneta Zawistowska.
Ubezpieczenie w razie nagłej choroby lub wypadku zapewnia zwrot kosztów, między innymi wizyt lekarskich, badań, zabiegów oraz pobytu i leczenia w szpitalu, w tym operacji, a także transportu do szpitala lub placówki medycznej za granicą. Obejmuje także leczenie stomatologiczne w przypadku ostrych stanów zapalnych i bólu.
Jaki możemy przeczytać, istotny element polisy stanowi wszechstronna pomoc w przypadku problemów podczas podróży – prawna i ze strony tłumacza, możliwość sfinansowania zakwaterowania na czas rekonwalescencji za granicą albo wcześniejszego powrotu do domu, dosłania z domu niezbędnych rzeczy, a nawet wizyty bliskiej osoby. Ubezpieczyciel oferuje także pomoc przy kontynuacji leczenia bądź rehabilitacji już po powrocie do kraju. Przedmiotem ubezpieczenia jest również odpowiedzialność cywilna i bagaż ubezpieczonego, a także następstwa nieszczęśliwego wypadku.
Wprowadzenie nowej polisy umożliwia rozszerzenie dotychczasowej oferty TUW PZUW dla instytucji kościelnych, a więc ubezpieczeń majątkowych, odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczyciel proponuje również diecezjom i zgromadzeniom zakonnym ubezpieczenia zdrowotne w postaci pakietów medycznych dla księży i zakonników, a także świeckich pracowników, wolontariuszy i ich rodzin. Pozwalają one między innymi na bezpłatne konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu i wizyty bez skierowania u specjalistów z ponad 20 dziedzin w prawie 2500 przychodniach PZU Zdrowie w całej Polsce.
Przypominamy, że TUW PZUW jest częścią Grupy PZU. Ubezpiecza klientów korporacyjnych. To – oprócz instytucji kościelnych – podmioty gospodarcze, szpitale i inne placówki medyczne, samorządy, instytucje administracji publicznej i uczelnie.
Źródło: PZU SA
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…
Jak wiadomo, posiadacze pojazdów zobligowani są do posiadania ważnej polisy OC. Jednak praktyka pokazuje, że czasami dochodzi do sytuacji, gdy…
Listopad to miesiąc, w którym od lat zwraca się szczególną uwagę na problem męskich nowotworów, a także dobrostanu psychicznego. Dla…