W ostatnich latach mogliśmy przekonać się, że pogoda nie zawsze sprzyja uprawom. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie się przed skutkami taki zjawisk jak grad, deszcz nawalny czy przymrozki wiosenne. Jak to zrobić? Warto wybrać nie tylko odpowiednie ubezpieczenie, ale też i wiarygodnego ubezpieczyciela.
Pogoda w ostatnich latach wyrządziła wiele szkód w uprawach. W związku z tym warto się zabezpieczyć przed skutkami zjawisk atmosferycznych, a także zapewnić sobie wsparcie wiarygodnego partnera, jakim jest InterRisk. Co istotne, rolnik wykupując ubezpieczenie upraw, opłaca 35% składki, a pozostałą część pokrywa dopłata budżetu państwa. Dzięki temu ubezpieczenie nie obciąża znacznie finansów ubezpieczonego.
Ubezpieczyciel obejmuje ochroną:
Uprawy rolne można ubezpieczyć w InterRisk od:
Warto zdawać sobie sprawę, że decydując się na ubezpieczenie upraw, możemy ochronić plon główny, tj. część użytkową roślin uprawnych z danego pola, stanowiącą główny kierunek produkcji, w których powstała szkoda w wyniku wystąpienia ryzyk: huraganu, powodzi, deszczu nawalnego, gradu, pioruna, lawiny, obsunięcia się ziemi, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych lub ognia. Istotną kwestią jest to, że ubezpieczenie upraw rolnych od InterRisk pozwala na zabezpieczenie plonów, a tym samym zysków pochodzących z ich sprzedaży. Nie zapominajmy jednak, że polisa nie obowiązuje w przypadku szkód wynikających z:
Warto podkreślić, że obowiązujące w Polsce regulacje prawne nie obligują do zakupu ubezpieczenia upraw. Jednak obowiązkowe ubezpieczenie upraw rolnych jest wymagane w przypadku, kiedy rolnicy korzystają z dopłat bezpośrednich. Wówczas obowiązkowe jest wykupienie ubezpieczenia na co najmniej połowę powierzchni upraw rolnych objętych dofinansowaniem. Inną sytuacją, jest chęć ubiegania się o kredyt. Wtedy to bank bądź placówka finansowa może zobowiązać rolnika do zakupu stosownej polisy. W ofercie InterRisk znajdziemy także inne produkty pozwalające na kompleksową ochronę gospodarstwa, takie jak ubezpieczenia rolnicze, ubezpieczenie gospodarstwa rolnego oraz ubezpieczenie ciągnika rolniczego.
Wielu z nas może się zastanawiać, jaki jest koszt ubezpieczenia upraw? To ile zapłacimy za polisę zależy przede wszystkim od powierzchni uprawy, gatunku, zakresu oraz miejsca ubezpieczenia. Ale wiadomo, że składka dotowanego ubezpieczenia upraw rolniczych może być pomniejszona nawet o 65% początkowej wartości. Niewątpliwie nie warto ryzykować utraty płynności finansowej.
Źródło: InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…
28 listopada w siedzibie Generali Polska w Warszawie odbyła się konferencja, która podejmowała tematykę kluczowych wyzwań…
Końcówka roku dla wielu rolników wiąże się z koniecznością ubezpieczenia gospodarstwa rolnego. Właśnie teraz jest…
TUW „TUW” wprowadziło do ubezpieczenia „Bezpieczna Zagroda” klauzulę dotyczącą ubezpieczenia OC, która obejmuje ochroną ryzyko związane ze sprzedażą…
Strategia rozwoju PZU Zdrowie na lata 2025-2027 zapowiada inwestycje sięgające miliarda złotych oraz podwojenie przychodu…