UNIQA przy współpracy z mLeasing i Asekum uruchomiła narzędzie taryfikacji leasingowanych pojazdów. Działa ono w oparciu o szczegółowe dane dotyczące szkodowości oraz rodzaj prowadzonej działalności klienta. Dzięki czemu cena polisy może zostać lepiej dostosowana do ryzyka.
UNIQA, wraz ze strategicznymi partnerami – mLeasing i Asekum – uruchomiła nowoczesne i zaawansowane rozwiązanie taryfikacyjne. Narzędzie to umożliwia przygotowanie oferty ubezpieczeń komunikacyjnych, dostosowanej do potrzeb klientów leasingowych.
– Nowa usługa UNIQA sprawdza zakres działalności leasingobiorcy oraz jego historię szkodową. Pozwala to przygotować konkurencyjną ofertę składki ubezpieczeniowej dostosowaną do ryzyka danego leasingobiorcy. Dzięki nowemu taryfikatorowi, razem z naszymi partnerami, chcemy dalej rozwijać portfel klientów leasingowych i ubezpieczeniowych – mówi Marcin Jedut, ekspert-koordynator współpracy z partnerami w Departamencie Sprzedaży i Współpracy z Partnerami, UNIQA.
Z opublikowanych informacji wynika, że ubezpieczyciel nową usługę wprowadził dla klientów mLeasingu, wspólnie z Asekum – multiagencją ubezpieczeniową. Jak działa nowe narzędzie? System agenta Asekum przesyła do systemu UNIQA numer Regon i fakultatywnie numer PESEL klienta mLeasingu zainteresowanego kalkulacją składki. Przekazuje także dane pojazdu m.in. markę, model, rok produkcji, pojemność/rodzaj silnika, wartość pojazdu. Następnie ubezpieczyciel sprawdza szkodowość klienta w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz zaciąga dane o samej firmie z bazy BISNODE (PKD, okres prowadzonej działalności). Na podstawie tak szczegółowych danych wylicza składkę ubezpieczeniową.
– Cieszy nas fakt, że możemy pochwalić się tak zaawansowaną taryfikacją. Do tej pory rynek leasingowy korzystał z taryf płaskich, inaczej nazywanych portfelowymi. Przy wyliczeniu składki ubezpieczeniowej firmy uwzględniały jedynie podstawowe parametry, jak: rodzaj pojazdu, rok produkcji i kod pocztowy klienta – mówi Anna Rozłucka, prezes Asekum.
Ubezpieczyciel wskazuje, że tak zaawansowana taryfikacja pozwala dostosować cenę polisy do ryzyka klienta. Rozwiązane to sprawia, że firma leasingowa może konkurować z ofertami od agentów czy brokerów, a tym samym zwiększyć sprzedaż polis. Dodatkową korzyścią dla towarzystwa jest także brak ryzyka antyselekcji i poprawa wyniku technicznego.
Źródło: UNIQA
Po pożarze budynku mieszkalnego w Ząbkach Generali Polska szybko uruchomiło specjalne procedury pomocy dla swoich…
Tegoroczne edycje programów Akcelerator Wiedzy Brokera i Akcelerator Wiedzy Agenta zakończyły się spektakularnym sukcesem frekwencyjnym.…
Po lipcowym pożarze, który objął blok mieszkalny w Ząbkach, PZU uruchomiło natychmiastowe działania pomocowe dla…
Compensa uruchamia nową usługę – Alerty Pogodowe. Za pomocą powiadomień SMS ubezpieczyciel ostrzega klientów przed…
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…