4 marca VH Polska otworzyło tegoroczny wiosenny sezon ubezpieczeń upraw rolnych. Rolnicy mogą dobrać odpowiednią ochronę z linii Produktu Secufarm® Lato i ubezpieczyć swoje uprawy od takich ryzyk jak przymrozki wiosenne, grad, deszcz nawalny, huragan czy ogień. Ubezpieczenia objęte są dopłatą z budżetu państwa w wysokości do 65%.
4 marca VH Polska rozpoczęło sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych. Rolnicy mogą dobrać odpowiednią ochronę z linii Produktu Secufarm® Lato i ubezpieczyć uprawy od takich ryzyk jak przymrozki wiosenne, grad, deszcz nawalny, huragan czy ogień. Wiosenna oferta ubezpieczyciela skierowana jest zarówno do producentów zbóż, buraków, ziemniaków, kukurydzy, rzepaku jak i do plantatorów owoców czy warzyw.
Co istotne, niezmiennie klienci VH Polska mają gwarancję stałej sumy ubezpieczenia, odpowiedzialność za zastoiska wodne czy wyleganie wynikłe z deszczu nawalnego oraz odpowiedzialność już od 8% ubytku w plonie na polu lub jego części.
– Szacujemy, że zainteresowanie ubezpieczeniami będzie większe niż dotychczas, bowiem rosnące koszty produkcji przy spadających cenach płodów rolnych będą skłaniać rolników do zabezpieczenia swoich dochodów i ograniczania strat. Ubezpieczenie jako jeden z mechanizmów zarządzania ryzykiem będzie temu służyć – wyjaśnia Andrzej Janc, dyrektor ds. sprzedaży w VH POLSKA
Ubezpieczyciel dostosował swoją ofertę do potrzeb rolników, a te zmieniają się wraz z wprowadzaniem nowych odmian, lecz przede wszystkim ze zmianami klimatycznymi. Coraz wcześniejszy start wegetacji, zwiększa ekspozycję upraw na przymrozki wiosenne, bardzo suche wiosny z burzami piaskowymi (wywiewanie, zawiewanie, ścieranie roślin), intensywne wczesne deszcze nawalne prowadzące do zmycia lub zamulenia całych upraw bądź zasiewów a w późniejszych fazach wylegania i zastoiska, oraz przybierające na sile gradobicia. Wzrost intensywności i częstotliwości zjawisk pogodowych w połączeniu z wysokimi nakładami przyczynia się do znacznego wzrostu wartości szkód ponoszonych przez rolników. Ochronę od tych wszystkich ryzyk rolnicy znajdą w nowości przygotowanej na ten sezon – pakiecie katastroficznym.
Warto przypomnieć, że limity dopłat do składek, jakie przeznaczył na ten cel Minister rolnictwa, są podobne do tych z ubiegłych lat. Ubezpieczyciel nie spodziewa się zatem, żeby pula pieniędzy się wyczerpała, niemniej, nie warto odkładać ubezpieczenia na ostatni moment.
– W sezonie wiosennym bardzo ważną rolę odgrywa karencja, zazwyczaj 14 dniowa, dlatego warto z wyprzedzeniem pomyśleć o ubezpieczeniu od ryzyk które mogą pojawić się na początku wegetacji, jak wspomniane już wczesne deszcze nawalne czy przymrozki – dodaje Andrzej Janc.
Źródło: VH Polska
13 listopada odbyła się gala „Laury społeczne”, podczas której ogłoszono wyniki Konkursu (eS) im. Jacka Kuronia. Od kilku lat partnerem tego wydarzenia…
Generali w ostatnim czasie wprowadziło zmiany w procesie obsługi klienta i pośrednika. Do najważniejszych z nich należy formularz on-line do aktualizacji danych…
Poszukujesz ubezpieczenia, które zapewni kompleksową ochronę Twojego domu? Sprawdź ofertę InterRisk. Flagowy produkt ubezpieczyciela DOM MAX to ochrona i pomoc w przypadku wszelkich…
Osoby, które biorą kredyt hipoteczny na zakup mieszkania lub domu, zazwyczaj zobowiązane są do cesji praw z ubezpieczenia na bank.…
Wśród laureatów 7. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” znalazły się projekty PZU Zdrowie. Do finału zakwalifikowano ponad 200 zgłoszeń,…
Zakup okularów dla dziecka to dosyć spory wydatek – można za nie zapłacić od ok. 500 zł do nawet tysiąca…