Bieg RESO Suwałki 10,5

Mapa niedostępna

Data / Godzina
Data - 06/07/2019 - 07/07/2019
Całodniowe

Kategorie


Największe biegowe wydarzenie w północno-wschodniej Polsce odbędzie się już w najbliższy weekend. W dniach od 6 do 7 lipca odbędzie się historyczny –ostatni bieg RESO Suwałki 10,5 na dystansie ćwierć maratonu. Organizatorzy imprezy zapewniają niezapomnianą atmosferę oraz wysoki sportowy poziom rywalizacji.

Harmonogram zawodów

SOBOTA

Zawody RESO Suwałki 10,5 rozpoczną się o godz. 16:00 od rywalizacji dzieci w ramach ZWM Dojnikowscy Biegi Pełne Energii. Zaczniemy od Biegu Krasnoludków (przedszkolaków z rodzicami, roczniki 2012-2016) oraz biegów uczniów szkół podstawowych (dystans 600 m dla roczników 2009-2011 oraz 900 m dla roczników 2004-2008).

Godz. 17:30 –  Bajkowy bieg charytatywny na dystansie 1 km, w którym mogą wziąć udział wszyscy. W tym biegu liczy się przede wszystkim integracja uczestników: dzieci, dorosłych, seniorów, osób pełnosprawnych i z dysfunkcjami.

Godz. 19:30 – Bieg na dystansie 3,5 km – „Suwalskie Debiuty”. Podczas tej rywalizacji równolegle wystartuje Bieg na cztery łapy (bieg z czworonogami organizowany we współpracy z Fundacją Zwierzęta Niczyje) oraz Suwałki Marsz! (nordic walking na dystansie 2 km).

Godz. 21:00 Bieg główny „Suwalska ćwiartka”. Na linii startu zbierze się kilkuset uczestników historycznego, bo ostatniego biegu w Suwałkach na tym dystansie.

Organizatorzy przypominają, że od 2020 r. zawody odbywać się będą na dystansie 21 km pod nazwą RESO Suwałki Półmaraton.

NIEDZIELA

Godz. 9:00 Bieg śniadaniowy pn. „Bieg na wyspę”. Linię startu wyznaczono na Placu im. M. Konopnickiej w Suwałkach, natomiast meta znajdzie się na wyspie Zalewu Arkadia, gdzie na wszystkich uczestników czekać będzie przepyszna jajecznica.

Strefa Kibica RESO

Osoby, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w biegach, będą mogły dopingować pozostałych biegaczy. Co więcej – również mogą zwyciężyć, bowiem organizatorzy przygotują konkurs kibiców RS10,5.

#PomaganiePrzezBieganie
Zawody RESO Suwałki 10,5 po raz drugi przyjmą charakter charytatywny. W zeszłym roku podczas wydarzenia była prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Bajka. Oprócz tego odbył się również Bajkowy bieg charytatywny. W tym roku placówka może liczyć na jeszcze większą pomoc, a wszystko za sprawą RESO Europa Service!

Złotówka za każdy przebiegnięty metr!

Podczas tegorocznej edycji RS10,5 ubezpieczyciel przekaże na rzecz Bajki jedną złotówkę za każdy przebiegnięty kilometr przez wszystkich uczestników Suwalskich Debiutów (dystans 3,5 km) oraz Suwalskiej Ćwiartki (10,5 km). Zatem im więcej osób weźmie udział w biegach, tym większa kwota trafi na rzecz Bajki!

Akcja również na rowerze stacjonarnym

Co więcej, w Strefie RESO, która będzie zlokalizowana przy Placu im. M. Konopnickiej, będzie stał stacjonarny rower. Jest to atrakcja dla osób, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w biegach, jednak korzystać z niej będą mogli oczywiście także biegacze. Za przejechanie 5 kilometrów zapłacimy 5 złotych na rzecz Bajki! Każdy, kto pokona ten dystans, otrzyma piękną opaskę z wyjątkowym hasłem – Pomaganie przez Bieganie. Opaska jest przepustką do wzięcia udziału w Biegu śniadaniowym na wyspę, który odbędzie się w niedzielę 7 lipca.

Więcej informacji na stronie zawodów – www.resosuwalkibieg.pl.

Źródło. www.reso.com.pl