Okres świąteczny zachęca wielu z nas do wyjazdów i zimowych szaleństw na nartach. Niektórzy wykorzystują ten czas także do podroży w nieco cieplejsze regiony świata. Jednak bez względu na obrany kierunek warto pamiętać o zakupie ubezpieczenia turystycznego.
Niezależnie od tego jak bardzo uważamy podczas jazdy na nartach, na stoku może dojść do różnych wypadków. I mimo tego, że sporty zimowe zapewniają wiele wrażeń, wiążą się także z ryzykiem wystąpienia licznych urazów, takich jak skręcenia, złamania czy stłuczenia. Niestety konsekwencje tego typu zdarzeń mogą być poważne. Dlatego tak ważne jest to, by kupić o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Jak zatem wybrać polisę na wyjazd na narty? Przede wszystkim zadbajmy o to, by poza standardowym zakresem umowa zapewniała nam pokrycie kosztów ratownictwa, transport do placówki medycznej, leczenie stomatologiczne oraz ochronę w razie nieszczęśliwych wypadków w ramach NNW. Ubezpieczenie dla narciarzy i snowboardzistów warto rozszerzyć także o ubezpieczenie sprzętu narciarskiego i bagażu, transport bliskich osób czy rekompensatę za opóźniony lot. Na rynku znajdziemy również polisy, które będą obejmowały ochroną jazdę nieoznakowanymi trasami lub umożliwią nam rozszerzenie umowy o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym czy klauzulę alkoholową.
Niektórzy z nas zniechęceni zimową aurą wykorzystują świąteczną przerwę wybierając się w nieco cieplejsze regiony świata. Niestety nawet wówczas może dojść do sytuacji, których nie sposób zaplanować a, które skutecznie mogą popsuć nam wyjazd. Bez wątpienia najważniejszy element ubezpieczenia turystycznego stanowią koszty leczenia. Jednak zadbajmy także o to, by nasza polisa pokrywała wydatki związane z przyjazdem pogotowia, transportem do placówki medycznej czy transportem chorego lub kontuzjowanego do domu. Zweryfikujmy także sumy ubezpieczenia, bowiem koszty leczenia i transportu do Polski mogą być bardzo wysokie. Z pewnością umowę warto rozszerzyć także o ubezpieczenie bagażu, NNW oraz ubezpieczenie OC.
Planując świąteczny wyjazd samochodem sprawdźmy także zakres polisy komunikacyjnej i jej okres odpowiedzialności. A w przypadku, gdy wybieramy się za granicę zweryfikujmy to czy posiadamy Zieloną Kartę. Warto o to zadbać przed wyruszeniem w drogę, bowiem brak ubezpieczenia OC może nas narazić nie tylko na zapłatę kary nałożonej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, ale także – w przypadku spowodowania szkody – na poważne konsekwencje finansowe. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nawet jeśli nasza polisa OC nie jest rozszerzona o assistance możemy wykupić takie ubezpieczenie, jako samodzielny produkt. Wówczas zyskamy pewność, że w razie niespodziewanych sytuacji na drodze zyskamy pomoc ze strony ubezpieczyciela.
Pamiętajmy o tym, że w razie wątpliwości dotyczących danej oferty warto porozmawiać ze swoim agentem ubezpieczeniowym. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu dużo łatwiej dopasujemy polisę do swoich potrzeb, a tym samym będziemy właściwie zabezpieczeni podczas świątecznego wyjazdu.
Źródło: opracowano na podstawie OWU TU
Generali po raz kolejny zostało wyróżnione w rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategoriach:…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się już w nasz krajobraz i niestety coraz częściej niosą ze sobą zniszczenia lub…
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…