Osoby zainteresowane zakupem ubezpieczenia na życie często mają problem z wyborem odpowiedniej polisy. Wynika to z tego, że oferta rynkowa jest bardzo bogata i nie zawsze wiemy, jaki rodzaj ubezpieczenia będzie dla nas najlepszy. Dlatego warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Tym bardziej, jeśli po raz pierwszy decydujemy się na zakup polisy życiowej.
Niestety nikt z nas nie ma mocy przewidywania nagłych i niespodziewanych zdarzeń, które mogą znacząco wpłynąć na nasze życie. Dlatego w świecie pełnym niepewności warto zapewnić odpowiednią ochronę sobie i swoim bliskim. Można to zrobić decydując się na zakup ubezpieczenia na życie.
Polisa na życie nie tylko zapewnia bezpieczeństwo finansowe naszym bliskim na wypadek naszej śmierci, ale też posiada szereg innych korzyści. Może działać zarówno, jako instrument oszczędnościowy czy też zapewniać środki na jesień życia. Powodów, dla których warto wykupić ubezpieczenie na życie jest wiele, jednak zakup najlepszej polisy może być trudny.
Dlatego poniżej przedstawiamy skuteczne rady, które pomogą w zakupie ubezpieczenia na życie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom.
Zakup ubezpieczenia na życie może być sporym wyzwaniem. Tym bardziej, że na rynku ubezpieczeń możemy znaleźć wiele ofert, które nie tylko pełnią funkcję ochronną np. na wypadek naszego inwalidztwa lub śmierci, ale też mają charakter oszczędnościowo-inwestycyjny. Jak zatem wybrać najlepszą polisę na życie?
To, jakiego ubezpieczenia na życie potrzebujemy wynika najczęściej ze stanu naszych finansów. Jednak przed zawarciem umowy warto wziąć pod uwagę nie tylko to, jakiego wsparcia będą potrzebowali nasi bliscy, gdyby nas zabrakło, ale też to ile możemy płacić za polisę. Nie możemy zbytnio obciążać swojego domowego budżetu, szczególnie, gdy polisę zawieramy na dłuży okres, bowiem w dłuższej perspektywie opłaty za ubezpieczenie mogą nasz przerosnąć. Dlatego z góry możemy określić kwotę, jaką możemy płacić i to do niej dopasować ofertę.
Zwykle nie zastanawiamy się ile pieniędzy potrzebujemy, by w miarę dobrze funkcjonować. Decydując się na zakup ubezpieczenia często bierzemy pod uwagę jedynie np. to jaka kwota byłaby nam potrzebna, by spłacić kredyt.
Dlatego każdy z nas przed wyborem właściwej polisy powinien rozważyć również to, jakie środki byłby nam potrzebne, by zaspokajać długoterminowe potrzeby naszych bliskich np. utrzymać dzieci i wspierać ich edukację.
Polisa na życie może być zawarta na określony czas np. 10, 20 czy 30 lat lub dożywotnio. W tym pierwszym przypadku już w momencie zakupu polisy musimy podjąć decyzję o tym, jak długo będzie trwała nasza ochrona ubezpieczeniowa. Z kolei bezterminowe ubezpieczenie na życie obowiązuje od daty jego zawarcia, aż do naszej śmierci.
W przypadku ubezpieczeń na życie stawka określana jest najczęściej w oparciu o nasz stan zdrowia i wiek. W niektórych przypadkach pod uwagę brany jest również wykonywany przez nas zawód. Zazwyczaj im jesteśmy młodsi, tym cena polisy będzie niższa.
Składka jaką będziemy płacili zależna jest także od rodzaju polisy, wysokości świadczeń oraz okresu na jaki została zawarta.
Podobnie jak w przypadku wszystkich ubezpieczeń przed zakupem polisy życiowej warto zapoznać się z dostępnymi na naszym rynku ofertami. W tym celu możemy skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który nie tylko porówna ubezpieczenia na życie, ale też pomoże nam w podjęciu ostatecznej decyzji, choćby w oparciu o wcześniejsze doświadczenia swoich klientów z danym ubezpieczycielem.
Otrzymanie oferty ubezpieczenia na życie wiąże się zazwyczaj z koniecznością wypełnienia wniosku. Wówczas zobligowani jesteśmy do tego, by odpowiedzieć na pytania dotyczące naszego wieku, wagi, stanu zdrowia (w tym historii chorób) czy wykonywanego zawodu. Wszystko to służy ocenie ryzyka a co za tym idzie określeniu stawki ubezpieczeniowej.
Jeśli zdecydujemy się na zakup konkretnego ubezpieczenia na życie warto od czasu do czasu ocenić swoje potrzeby z nim związane. Wynika to z tego, że nasze oczekiwania finansowe mogą ulec zmianie wraz z wiekiem lub wydarzeniami, które będą miały miejsce w okresie trwania polisy (np. urodzenie się dziecka). Dlatego ochronę należy dostosowywać odpowiednio do swojej aktualnej sytuacji życiowej. Pamiętajmy, że możemy to zrobić zazwyczaj w rocznicę zawarcia polisy.
Ubezpieczenie na życie może zapewnić bezpieczeństwo finansowe nie tylko nam, ale też i naszym bliskim. Dlatego przy wyborze odpowiedniej polisy warto kierować się powyższymi wskazówkami. Mogą nam one znacznie pomóc w podjęciu świadomej decyzji odnośnie zakupu najlepszego ubezpieczenia na życie.
Źródło: opracowanie własne
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…