Nationale-Nederlanden rusza z nową kampanią, która ma zachęcić Polaków do refleksji nad ich bezpieczeństwem finansowym na wypadek choroby. Ubezpieczyciel w swoich spotach przypomina, że o trudnych sprawach, takich jak zdrowie i bezpieczeństwo finansowe, trzeba mówić wprost.
Zabezpieczenie na wypadek zachorowania
Nowotwory są drugą, najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Skala ich występowania w Polsce to problem nie tylko zdrowotny, ale także społeczny. Statystyki Krajowego Rejestru Nowotworów pokazują, że co roku diagnozowany jest on u blisko 170 tys. osób. Diagnoza zmienia życie nie tylko chorego, ale i jego rodziny. Z tego powodu Nationale-Nederlanden ruszyło z kampanią „O to, co ważne, pytamy wprost”. Jej celem jest skłonienie Polaków do większej troski o zabezpieczenie siebie i bliskich na wypadek zachorowania.
– W naszych spotach chcemy przypomnieć, że o trudnych sprawach, takich jak zdrowie i bezpieczeństwo finansowe, trzeba mówić wprost. Po raz kolejny zachęcamy do działania i odpowiedniego zabezpieczenia przyszłości swojej i najbliższych na wypadek poważnej choroby. W ramach kampanii promujemy więc wsparcie, które nasi klienci otrzymają w razie diagnozy nowotworu: praktyczne, materialne oraz psychologiczne. Co istotne, na każdym etapie mogą też liczyć na pomoc ze strony naszych doradców – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.
Profilaktyka chorób onkologicznych
„O to, co ważne, pytamy wprost” to kampania produktowa, w ramach której marka przygotowała pięć spotów. Zobaczymy w nich trzypokoleniową rodzinę – dzieci, rodziców i dziadków. Jak możemy przeczytać, dzieci symbolizują energię i otwartość na zmiany. Natomiast dziadkowie reprezentują doświadczenie i mądrość życiową. Wspólnie zwracają się do rodziców i zadają im proste, lecz zaskakująco poważne pytania, które skłaniają do refleksji. W ten sposób wyrażają swoją troskę oraz motywują rodziców, by zastanowili się nad swoim podejściem do profilaktyki finansowej.
Ubezpieczyciel od wielu lat angażuje się w liczne akcje edukacyjne na temat profilaktyki chorób onkologicznych. Także tym razem spotom produktowym w telewizji i digitalu towarzyszyć będą działania contentowe i komunikacja w mediach społecznościowych, w ramach których marka będzie zachęcała do wprowadzenia do swojego życia pozytywnych dla zdrowia zmian.
– Wielu Polaków wciąż nie dopuszcza do siebie myśli o zachorowaniu. Podejmują niezbędne działania dopiero wtedy, gdy nowotwór stanie się dla nich lub ich bliskich faktem. Pomimo coraz większej liczby akcji społecznych, które podkreślają wagę profilaktyki zdrowotnej, duża część z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy, że ma realny wpływ na swoje zdrowie i, podejmując odpowiednie aktywności, może zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby. Cel naszej kampanii to zaangażowanie odbiorców w ten dość trudny temat, skłonienie ich do refleksji, a także promowanie działań profilaktycznych, które niejednokrotnie mogą uratować życie – podkreśla Marta Maszewska-Danielewicz.
Kampania Nationale-Nederlanden
Z opublikowanych informacji wynika, że kampania rozpoczęła się 17 października i potrwa 6 tygodni. Spoty transmitowane będą w telewizji oraz w Internecie. Projekt został zrealizowany we współpracy z agencją Brasil. Z kolei za realizację materiałów video odpowiada Papaya Films, a za zakup mediów – dom mediowy Wavemaker.
Źródło: Nationale-Nederlanden fot. screenshot youtube „Czy cenisz różne opinie na ten sam temat? Ubezpieczenie na wypadek nowotworu w Nationale-Nederlanden”