Antidotum Plus to produkt, który zapewnia dostęp do szerokiego katalogu usług medycznych w sieci renomowanych prywatnych placówek. Niewątpliwie ubezpieczenie to pozwala nam pielęgnować i dbać o własne zdrowie kompleksowo przez cały rok. Co warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu?
Profilaktyka zdrowotna dzięki ubezpieczeniu
Profilaktyka zdrowotna powinna być ważna dla każdego z nas. Niestety wraz z wiekiem wzrasta ryzyko wystąpienia problemów. Z tego powodu należy badać się i robić to regularnie, dzięki czemu lepiej poznamy stan zdrowia. Pozwala nam to możliwie szybko reagować, jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące sygnały ze strony organizmu. Mając na uwadze m.in. aspekt profilaktyki, InterRisk przygotował uniwersalne rozwiązanie dostosowane do różnych grup odbiorców – Ubezpieczenie Antidotum Plus. Produkt ten umożliwia dostęp do sieci placówek prywatnej opieki medycznej w całej Polsce. Co ważne, w cenie jednego ubezpieczenia zyskujemy szeroki katalog świadczeń medycznych w cenie niższej niż pojedyncza wizyta u lekarza internisty.
Z Antidotum Plus ochroną ubezpieczeniową można objąć zarówno dziecko od chwili narodzin, jak i osoby w wieku do 80 lat (wariant SENIOR). Do wariantu indywidualnego można dołączyć jedną osobę dorosłą lub dziecko. Ubezpieczyciel oferuje także wariant partnerski dla dwóch osób dorosłych lub osoby dorosłej z dzieckiem oraz wariant rodzinny. Każdy z wariantów obejmuje konsultacje z lekarzami pierwszego kontaktu oraz specjalistami.
– Nawet w podstawowym wariancie STANDARD oferujemy diagnostykę laboratoryjną, badania RTG, USG, EKG oraz, TK i MR głowy. Dostępny jest również katalog zabiegów ambulatoryjnych oraz szczepienia. Nasze ubezpieczenie daje gwarancję szerokiego katalogu badań podstawowych, które powinniśmy wykonywać przynajmniej raz w roku – stwierdza Katarzyna Rudzka, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych InterRisk.
Jakie badania warto wykonywać?
Lista podstawowych badań, które warto wykonywać przynajmniej raz w roku jest dosyć długa. Znajduje się na niej między innymi morfologia krwi, która pozwala ocenić ogólną kondycję organizmu.
– Wśród badań podstawowych, które powinniśmy zrobić raz w roku wskazałbym dodatkowo m.in. glukozę na czczo i badanie ogólne moczu. To drugie wykonywane jest przede wszystkim przy podejrzeniu chorób nerek i dróg moczowych, ale jest również pomocne w identyfikacji innych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca. Natomiast w przypadku oznaczania glukozy na czczo, zachowując odpowiedni odstęp od posiłku, możemy ocenić gospodarkę węglowodanową organizmu. Wynik nieprawidłowy to dla lekarza sygnał do zlecenia badań dodatkowych, jak np. test obciążenia glukozą lub powtórzenia badania – wyjaśnia lek. Jakub Śledź z Grupy LUX MED.
A w przypadku nieprawidłowego wyniku, lekarz może zlecić dodatkowe badania. Na przykład próby wątrobowe: ALT, AST – markery nieswoiste, razem z GGTP umożliwiają oszacowanie funkcji wątroby. Z kolei ferrytyna – jeden ze wskaźników stanu zapalnego i jednocześnie magazyn żelaza w organizmie, jest pomocna w różnicowaniu niedokrwistości z niedoboru żelaza (mikrocytarnej), czyli częstej przypadłości u kobiet obficie miesiączkujących. Witamina B12, kwas foliowy – witaminy krwiotwórcze, ich niedobór jest przyczyną niedokrwistości makrocytarnych. Natomiast sód, potas, magnez – podstawowe jony organizmu – są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, mięśni i układu krążenia. Witamina D3 – badanie szczególnie istotne dla seniorów, zagrożonych osteoporozą. Oznaczenie jej stężenia pozwoli określić jej poziom w organizmie i prawidłowo dobrać efektywną dawkę suplementacyjną. Natomiast osobom , które mają problemy z tarczycą, lekarz często zleca wykonanie badania TSH.
– To podstawowe badanie przesiewowe oceniające dobrostan tarczycy. Nieprawidłowy wynik wymaga oznaczenia fT3 oraz fT4, co pozwala na właściwe określenie odchyleń w funkcjonowaniu tarczycy – i weryfikacji czy mamy do czynienia z nadczynnością czy niedoczynnością. Jego wynik stanowi punkt wyjścia do dalszych badań. Pozostałe specjalistyczne markery tarczycowe powinny być oznaczane według wskazań lekarskich – dodaje lek. Jakub Śledź.
Na liście podstawowych badań znajduje się także lipidogram. Z kolei każdy mężczyzna, który ukończył 50 lat, oprócz wspomnianych wcześniej badań podstawowych krwi, powinien wykonać także PSA panel (PSA wolny i całkowity), czyli nieswoiste markery, które sygnalizują choroby prostaty. Natomiast test ROMA, który bierze pod uwagę dwa parametry CA 125 oraz HE4 pozwala wykryć niepokojące zmiany w jajnikach.
Doskonałe rozwiązanie dla kobiet w ciąży
Antidotum Plus to także dobre rozwiązanie dla kobiet w ciąży.
– W wyższych wariantach wachlarz usług rozszerza się o np. usługę prowadzenia ciąży zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, badania endoskopowe oraz wizyty domowe. Zwiększa się również zakres badań laboratoryjnych i obrazowych oraz ilość specjalistów dostępnych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Z kolei w najwyższym wariancie COMPLEX dostępna jest rehabilitacja – stwierdza Katarzyna Rudzka z InterRisk.
Istnieje także wiele badań krwi, które informują nas o zarażeniu groźnymi wirusami. Na przykład Ig-anty HCV, HBs Ag, test przesiewowy w kierunku HIV. Szczególnie, że często możemy nie być świadomi zarażenia ww. wirusami, stąd oznaczenie ich powinno być istotnym elementem profilaktyki.
Należy zwrócić uwagę, że oferta InterRisk to minimum formalności przy zawieraniu umowy ubezpieczenia. Wystarczy, że podamy agentowi nasze dane, na podstawie których zostanie przygotowana polisa moblina Antidotum Plus, która zostanie przesłana na nasz adres e-mail.
Źródło: InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group