CyberRED to kompleksowe ubezpieczenie ryzyk związanych z naruszeniem cyberbezpieczeństwa. Ten innowacyjny produkt, który został właśnie wprowadzony przez Generali skierowany jest do przedsiębiorców świadomych zagrożeń wynikających z obecności firmy w sieci.
Generali wprowadziło do swojej oferty nowe ubezpieczenie – CyberRED. W ramach produktu przedsiębiorca może liczyć na szeroki wachlarz benefitów. Jeśli np. w wyniku cyberataku, klient będzie zmuszony do czasowego zaprzestania prowadzenia działalności, ubezpieczyciel pokryje zarówno straty wynikające z utraty zysku w czasie przestoju, jak i związane z nim zwiększone koszty operacyjne. Co więcej, właściciel firmy może liczyć także na zwrot różnego rodzaju kosztów własnych, poniesionych w związku z incydentem, jak m.in. kary administracyjne (np. wynikające z przepisów RODO), koszty pomocy prawnej czy wynagrodzenie agencji PR. Dodatkowo, w przypadku roszczeń, Generali Polska wypłaci również odszkodowanie za wyrządzone przez klienta szkody.
– Zapewnienie bezpieczeństwa cyfrowego to teraz kluczowe wyzwanie przedsiębiorców na całym świecie. Pandemia Covid-19 jeszcze bardziej przyspieszyła rozwój technologiczny oraz spowodowała przeniesienie dużej części usług do internetu. Przedsiębiorcy coraz bardziej świadomi są, że taki postęp to nie tylko ułatwienia, ale także wiele wyzwań i zagrożeń, od których warto się ubezpieczyć – zauważa Hubert Choszczyk, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Korporacyjnych Generali Polska.
Jak podaje ubezpieczyciel, nowy produkt wyróżnia przede wszystkim to, że klient ma możliwość swobodnego budowania zakresu ubezpieczenia. Ofertę można dopasować aż spośród 10 sekcji, które składają się na kompleksową ochronę cyber.
– Ogromną przewagą produktu CyberRED jest nasze nowoczesne podejście do oceny ryzyka, którą prowadzimy w oparciu o nowatorskie narzędzia. Z drugiej strony, brokerzy doceniają jasne i przejrzyste warunki ubezpieczenia, bez przesadnej liczby definicji czy niejasnych zapisów, o czym świadczy chociażby wyraźne potwierdzenie ochrony dla aktów cyberterroryzmu. Cieszę się, że udało nam się stworzyć produkt, który jednocześnie zapewnia specjalistyczną, kompleksową ochronę w złożonym i ciągle zmieniającym się obszarze, a przy tym wciąż pozostaje przyjazny dla klienta – zaznacza Marcin Amrosz, Senior Underwriter odpowiedzialny za obsługę ubezpieczenia cyber w Generali Polska.
Ubezpieczyciel podkreśla, że w ramach umowy zawartej z jednym z liderów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, może zaoferować swoim klientom dostęp do Security Operations Center (SOC), gdzie specjaliści na infolinii dostępnej 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu zajmują się przyjmowaniem zgłoszeń i analizą incydentów. Takie podejście sprawia, że klient o każdej porze może zweryfikować czy jego firma padła ofiarą cyberataku, a także uzyskać rekomendacje dotyczące dalszych działań. Natomiast ekspercki zespół Cyber Security Incident Response (CSIR) pomaga usunąć skutki incydentu, zajmuje się koordynacją działań, reaguje na incydenty zarówno zdalnie jak i na miejscu ich wystąpienia, pomaga we wdrożeniu środków zaradczych, a w razie konieczności zajmuje się również analizą śledczą artefaktów cyfrowych oraz przygotowaniem materiałów dowodowych na potrzeby procesu sądowego.
Źródło: Generali Polska
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…