Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na naszą kondycję, ale również pomaga zapobiegać wielu chorobom. Jednak intensywność treningów warto dostosować do wieku. Z uwagi na maksymalną wydolność, szybkość reakcji i regeneracji na najintensywniejsze ćwiczenia mogą sobie pozwolić osoby 20+. W tej grupie znajdują się studenci, dla których Wiener przygotował ofertę ubezpieczeń NNW.
Studenci należą to jednej z tych grup, które najsilniej odczuły lockdown. Czas ten przyniósł ze sobą wiele czynników mających negatywny wpływ nie tylko na ich zdrowie fizyczne, ale też i psychiczne. Jednym z nich była właśnie ograniczona możliwość podejmowania aktywności sportowej. Na szczęście po długim okresie zajęć zdalnych uczelnie wróciły już do nauczania stacjonarnego. Wielu studentów może jeszcze skorzystać z końcówki sezonu rowerowego, czy zdecydować się na dojazd na uczelnię hulajnogą, ważne jednak, by zachowali przy tym ostrożność i stosowali się do obowiązujących przepisów.
– Mimo że sezon rowery dobiega końca, to właśnie w październiku możemy zaobserwować natężenie ruchu rowerowego, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie znajduje się najwięcej uczelni wyższych. Studenci chętnie korzystają z miejskiej infrastruktury – jeżdżą na rowerach miejskich, czy wypożyczają hulajnogi elektryczne. Należy jednak pamiętać, że uczestniczenie w ruchu drogowym zawsze wiąże się z ryzykiem uczestniczenia w wypadku. Na takie okoliczności warto się ubezpieczyć – komentuje Anna Bałuka z Wiener.
Dane Komendy Głównej Policji wskazują, że w 2020 r. rowerzyści uczestniczyli w 3768 wypadkach drogowych, z czego 3393 zostało rannych, a niestety 249 zginęło. Z analiz wynika, że do tego rodzaju wypadków dochodzi najczęściej w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przez kierowcę auta oraz przy nieprawidłowym wyprzedzaniu.
Właśnie do studentów swoją ofertę skierował Wiener, który proponuje im ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Tego typu ochrona może okazać się cennym wsparciem zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie. W ramach Pakietu OŚWIATA studenci mogą skorzystać z ubezpieczenia, które obowiązuje nie tylko w czasie roku akademickiego, ale przez cały rok kalendarzowy, 24h/dobę. Osoby ubezpieczone mogą między innymi otrzymać zwrot kosztów leczenia, a także zasiłek z tytułu niezdolności do nauki, jeśli przez okres co najmniej 31 dni nie mogą wrócić na uczelnię. Pakiet OŚWIATA zapewnia także zwrot kosztów nabycia środków wspomagających leczenie, takich jak ortezy, kule, okulary czy aparaty słuchowe.
– Zależy nam, żeby młodzi ludzie mogli uprawiać sport i czuć się bezpiecznie. Wielu z nich studiuje poza miejscem zamieszkania, co generuje wiele dodatkowych kosztów. W razie wypadku i niezdolności do chodzenia na uczelnię mogą napotkać wiele dodatkowych problemów. Chcemy pomóc im zabezpieczyć się przed stresem, który się z tym wiąże i niejednokrotnie utrudnia rekonwalescencję – tłumaczy Anna Bałuka z Wiener.
Oferowane przez ubezpieczyciela ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje oprócz jazdy na rowerze także inne sporty. Studenci i uczniowie korzystający z pakietu OŚWIATA mogą między innymi cieszyć się grą ze znajomymi w siatkówkę i inne sporty zespołowe oraz swobodnie jeździć na rolkach, łyżwach, czy też nartach i snowboardzie na wyznaczonych trasach na całym świecie. Ta ostatnia aktywność sprawia, że polisą NNW warto zainteresować się przed nadchodzącym sezonem narciarskim.
Źródło: Wiener
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…