O negatywnych skutkach zmian klimatycznych mówi się coraz częściej. Niszczycielskie żywioły w postaci wichur, huraganów czy orkanów dają się we znaki nie tylko właścicielom gospodarstw domowych, ale również właścicielom samochodów, które narażone są na zniszczenia. Sposobem na zabezpieczenie przed skutkami żywiołów może być np. minicasco.
Alternatywa na wysokie koszty autocasco jest ochrona Minicasco
Minicasco w kontekście finansowym, chroni auto przed konkretnymi zdarzeniami. Wydarzenia te wymienione są w warunkach ogólnych, dzięki czemu, kierowcy, których nie stać na pełną ochronę AC mają zapewnioną kompleksowe ubezpieczenie zapewniające ochronę np. od zdarzeń losowych takich jak kradzieże czy uszkodzenie samochodu. Dzięki minicasco kierowca, który jeździ bezszkodowo, może tylko ubezpieczyć się od żywiołów, zmniejszając tym samym wysokość składki, którą w przypadku pełnego AC musiałby płacić za inne zdarzenia.
Od czego chroni smartcasco?
Decydując się na ochronę minicasco, właściciele aut zabezpieczają je od takich zdarzeń jak min.: pożar, huragan, grad, powódź czy lawina. Można też zdecydować się na ochronę przed szkodą całkowitą, która obejmuje: zderzenie pojazdu z innymi pojazdami, osobami, zwierzętami lub przedmiotami pochodzącymi z zewnątrz pojazdu, działanie osób trzecich, wybuch, nagłe działanie czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu oraz zatopienie.
Różnorodność pakietów wpływa na dużą rozpiętość cenową polis Minicasco
Mini AC „działa” najczęściej w przypadku szkody całkowitej i kradzieży samochodu, czasem obejmuje również zniszczenia, które spowodowane są działaniem żywiołów. Tego typu ochrona stanowi wartą rozważenia alternatywę, szczególnie dla kierowców, którzy nie mają jeszcze takiego doświadczenia jak starsi, doświadczeni właściciele samochodów.
Towarzystwa Ubezpieczeniowe określają zasady na podstawie których udzielają ochrony dla konkretnego samochodu
Zasady na podstawie których zakład ubezpieczeń udziela ochrony znajdują się w warunkach ogólnych polisy i zazwyczaj dotyczą: określenia minimalnego wiek ubezpieczanego samochodu, ustalają maksymalną wartość pojazdu, zastrzegają, że w naprawie wykorzystane zostaną części zamienne, zobowiązują klienta do partycypowania w likwidacji szkody (tzw. udział własny lub franszyza redukcyjna. Oczywiście są to tylko dane przykładowe, każde RU bowiem posiada swoje wewnętrzne regulaminy i warunki na podstawie których udziela ochrony ubezpieczeniowej.
Źródło: www.natemat.pl