PZU Zdrowie poinformowało, że osoby dotknięte skutkami powodzi mogą otrzymać nieodpłatną pomoc medyczną w placówkach operatora. Jak zaznaczono, z opieki może skorzystać doraźnie każdy pacjent, który ma nagłą sytuację zdrowotną. Pomoc dotyczy całego kraju i będzie udzielana do odwołania.
Doraźna pomoc poszkodowanym w powodzi
PZU Zdrowie zadeklarowało bezpłatną pomoc medyczną dla osób dotkniętych skutkami powodzi. W przypadku nagłej sytuacji zdrowotnej osoby poszkodowane będą mogły skorzystać z opieki w placówkach medycznych operatora. Jak możemy przeczytać wsparcie obejmuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, a w razie potrzeby również specjalistycznej. Co istotne, pomoc dotyczy całego kraju i będzie udzielana do odwołania.
– Na bieżąco monitorujemy sytuację w celu zabezpieczenia działalności naszych centrów medycznych. Obecnie we wszystkich miastach mamy zachowaną ciągłość operacyjną, a placówki PZU Zdrowie są w pełnej gotowości, aby udzielać doraźnej pomocy poszkodowanym w powodzi. Dodatkowo zaproponowałem Ministerstwu Zdrowia wsparcie ze strony naszego ośrodka uzdrowiskowego Elektron w Ustroniu na potrzeby pacjentów ze szpitali dotkniętych skutkami żywiołu. Jesteśmy w kontakcie ze śląskim oddziałem NFZ, aby odpowiednio skoordynować pomoc – zadeklarował dr n. med. Igor Radziewicz-Winnicki, prezes zarządu PZU Zdrowie.
Kiedy można skorzystać z pomocy PZU Zdrowie?
Z opublikowanych informacji wynika, że nie trzeba być pacjentem PZU Zdrowie, aby skorzystać z pomocy. Przykładowe sytuacje, w których będzie udzielane wsparcie medyczne:
- utrata leków,
- przedłużenie recepty na leki przyjmowane na stałe,
- drobne urazy, skaleczenia,
- infekcja,
- pogorszenie stanu w chorobie przewlekłej,
- opieka pediatryczna,
- pomoc dla kobiet w ciąży.
Lista ogólnodostępnych placówek PZU Zdrowie znajdziemy na stronie: zdrowie.pzu.pl/lekarze-i-placowki
Wsparcie dla powodzian
Warto przypomnieć, że PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie znajduje się 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Operator zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.
Co istotne, aktualne wsparcie dla osób poszkodowanych w powodzi to nie jedynie działania Grupy PZU. Spółka już w piątek przygotowała się do szybkiej obsługi szkód i wysłała w teren Mobilne Biura PZU Pomoc. Grupa utworzyła również specjalny fundusz na sfinansowanie kosztów walki z powodzią.
Źródło: PZU Zdrowie, PZU SA