„Pojawiają się nowe rodzaje ryzyka związane ze zmianami stylu życia ludzi, na przykład z ogromną popularnością urządzeń transportu osobistego, więc naturalnie na nie reagujemy doprecyzowując lub rozszerzając zakres ochrony. Korzystamy też z doświadczeń agentów, bo to oni są w stanie najlepiej rozpoznać nowe potrzeby klientów” – mówi Magdalena Stefan, odpowiedzialna w AXA za rozwój ubezpieczeń majątkowych.

Jakie zmiany wprowadził ubezpieczyciel?

Zapisy warunków umowy są tak skonstruowane, aby Klient nie miał żadnych wątpliwości. Ochroną objęta jest jego odpowiedzialność za szkody, które wyrządzi korzystając z urządzeń transportu osobistego: roweru, również elektrycznego, hulajnogi, również elektrycznej, deskorolki elektrycznej, segwaya oraz hoverboardu/monowheela. Wprowadza więc taki zapis do warunków.

Za szkody spowodowane wynajętym przez siebie sprzętem sportowym

W szczycie sezonu letniego, Polacy potrzebują ochrony odpowiedzialności cywilnej za szkody spowodowane wynajętym przez siebie sprzętem sportowym. W AXA ją teraz dostaną.

Za rażące niedbalstwo ubezpieczyciel również weźmie odpowiedzialność

Ubezpieczyciel zadecydował również, że będzie odpowiadać za wszystkie bez wyjątku przypadki szkód spowodowanych rażącym niedbalstwem do kwoty 10 tys. zł. Magdalena Stefan, odpowiedzialna w AXA za rozwój ubezpieczeń majątkowych podkreśla: „Wierzymy, że nasi klienci robią wiele, aby dbać o bezpieczeństwo swojego mienia, ale wszystko może się zdarzyć. Służby pożarowe będą przede wszystkim ratować zdrowie i życie ludzi, więc my chcemy zadbać o majątek w pełnym zakresie”. Ponadto jeżeli w akcji ratunkowej uszkodzone zostanie mienie, AXA również przejmie za to odpowiedzialność i zrekompensuje straty finansowe.

Ubezpieczenie domu/mieszkania AXA co oferuje?

Ubezpieczenie murów, elementów stałych (np. drzwi, okien, podłogi, armatury sanitarnej), ruchomości domowych (np. sprzętu agd/rtv, mebli, odzieży). Ubezpieczyciel daje również możliwość dopasowania pakietu w zależności od potrzeb (np. dla właścicieli domu w budowie czy też właścicieli wynajmujących swój dom lub mieszkanie).

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim przez Ciebie lub Twoich bliskich. Pomoc w sytuacjach nagłych – Assistance Domowe (np. pomoc hydraulika po szkodzie lub naprawa sprzętu RTV/AGD po awarii).

Inne dostępne świadczenia

Dostępne świadczenia to między innymi: wizyta lekarska w domu lub placówce medycznej, wizyta pielęgniarki w domu, transport medyczny do placówki medycznej, dostawa leków do domu, badania diagnostyczne po wypadku.

Ochrona ALL RISK – najszerszy możliwy zakres ubezpieczenia murów oraz wyposażenia

Ubezpieczenie pokrywa szkody powstałe w wyniku kradzieży z włamaniem, a także kradzieży zwykłej ( gdy np. doszło do kradzieży mienia z balkonu, tarasu lub posesji).W zakresie ubezpieczenia mieści się również ochrona od zdarzeń, które mogą wynikać z „rażącego niedbalstwa”, między innymi pozostawienia bez nadzoru włączonego żelazka czy niewygaszonego kominka.

Źródło; www.axa.pl