rowerzysta

LINK4 i Credit Agricole przygotowały wspólnie ofertę dla właścicieli rowerów. Osoby, które finansują zakup roweru kredytem w Credit Agricole otrzymają ubezpieczenie sprzętu na wypadek kradzieży.

Mariusz Rosa, dyrektor Pionu Rozwoju Biznesu i Innowacji LINK4 wyjaśnia: „Chyba każdy z nas w swoim bliskim otoczeniu spotkał się z przypadkiem kradzieży roweru albo gdzieś o nim słyszał. Ryzyko kradzieży jest też częstym argumentem, gdy nie chcemy lub nie możemy przeznaczyć większej kwoty na zakup roweru”.

Credit Agricole: „Ubezpieczenie, które dodajemy do naszego kredytu ratalnego, to odpowiedź na potrzeby klientów”

„Jak wynika ze statystyk policji, w Polsce rocznie zgłaszanych jest około 20 tys. przypadków kradzieży roweru. Ubezpieczenie, które dodajemy do naszego kredytu ratalnego, to odpowiedź na potrzeby klientów”. Tak wyjaśnia Tomasz Kamiński, dyrektor Departamentu Sprzedaży i Relacji z Partnerami Credit Agricole.

Oferta dotyczy każdego roweru zakupionego na raty, niezależnie od jego ceny

Każdy, kto zakup roweru sfinansuje kredytem ratalnym banku Credit Agricole, może otrzymać dodatkowo ubezpieczenie swojego sprzętu w LINK4 na cały rok. To wszystko, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Oferta dotyczy każdego roweru zakupionego na raty, niezależnie od jego ceny. Ochrona obejmuje przypadki utraty roweru w wyniku kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego, budynku gospodarczego, mieszkania lub pomieszczenia przynależnego. Świadczenie zostanie wypłacone również w przypadku rabunku. Obejmuje także rabunku wskutek kradzieży zwykłej, pod warunkiem jednak, że rower był zabezpieczony łańcuchem, linką stalową lub kłódką szeklową.

LINK4: „Polisa zadziała również w przypadku kradzieży roweru na ulicy”

„Nasza oferta wyróżnia się na rynku przede wszystkim zakresem ubezpieczenia. Bo polisa zadziała również w przypadku kradzieży roweru na ulicy, np. z parkingu pod domem lub biurem. Dodatkowym atutem jest to, że klient nie musi nic robić. Wystarczy, że kupi rower na raty w banku, a my zajmiemy się resztą” – przekonuje Tomasz Kamiński.

Co powinna zrobić osoba poszkodowana?

Jeśli dojdzie do kradzieży, LINK4 wypłaci świadczenie równe wartości roweru w chwili zakupu. Co powinna zrobić osoba poszkodowana?  Niezwłocznie zgłosić kradzież na policji i w ciągu siedmiu dni od zdarzenia zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Oferta dostępna jest u większości partnerów ratalnych Credit Agricole.

informacja prasowa: www.credit-agricole.pl