samochod

Klienci Mondial Assistance, którzy posiadają auta elektryczne mogą naładować bezgotówkowo baterie w pojeździe w stacjach sieci GreenWay. Usługa będzie dostępna nie tylko w 231 stacjach sieci na terenie Polski, ale też w innych krajach Europy.

Współpraca Mondial Assistance i GreenWay

Mondial Assistance i GreenWay przygotowało ofertę dla posiadaczy aut elektrycznych, którzy korzystają z gwarancji producenta lub usług auto assistance oferowanych przez ubezpieczycieli a realizowanych przez Mondial Assistance. Każdy taki klient w sytuacji, w której rozładuje mu się bateria w samochodzie będzie mógł skorzystać z pomocy Mondial Assistance. W ramach wsparcia auto zostanie przetransportowane do najbliższej ładowarki i naładowane bez dodatkowych opłat ze strony klienta. Usługa będzie realizowana na terenie Polski w stacjach sieci GreenWay oraz w sieci partnerskiej na terenie innych krajów Europy.

 – Dostępność usług ładowania i pozytywne doświadczenia użytkowników to istotne czynniki rozwoju elektromobilności – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Współpraca z Mondial Assistance wpisuje się w te założenia poprzez szerokie udostępnienie bezgotówkowych usług ładowania w Polsce i za granicą. To korzyść nie tylko dla obecnych kierowców elektromobilnych, ale także tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad rezygnacją z aut konwencjonalnych na korzyść elektryków.

Jako firma działająca na polskim rynku od ponad 20 lat, mamy ogromne doświadczenie w rozwoju innowacyjnych produktów. Dlatego cieszy nas fakt, że do grona naszych Partnerów dołączył GreenWay. Współpraca z GreenWay to ważny krok w kierunku rozwoju oferty dla rosnącego segmentu aut elektrycznych zarówno z perspektywy pomocy na drodze, jak również wsparcia z domowymi stacjami – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Mimo problemów przemysłu samochodowego wywołanych przez epidemię koronawirusa można zauważyć dalszy rozwój elektromobliności. Eksperci firmy konsultingowej Frost and Sullivan, określają wpływ pandemii na elektromobilność jako “niski” i zakładają, że globalna sprzedaż samochodów elektrycznych szybko, bo już we wrześniu tego roku odrobi swoje straty. W czasie gdy sprzedaż tradycyjnych samochodów mocno spada w dół, sprzedaż aut elektrycznych wzrosła w marcu lub kwietniu na kluczowych rynkach: o 6% w USA, 109% w Wielkiej Brytanii, 100% w Danii, i 18% we Włoszech.Dane handlowe z Polski, które dotyczyły pierwszych miesięcy roku pokazywały, że sprzedaż pojazdów elektrycznych wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku. Od stycznia do kwietnia zarejestrowano w kraju 1 705 aut elektrycznych, dla porównania w analogicznym okresie w 2019 roku liczna ta wynosiła około 1 000 sztuk