Listopad to miesiąc, w którym od lat zwraca się szczególną uwagę na problem męskich nowotworów, a także dobrostanu psychicznego. Dla Kolegi Pytam to akcja edukacyjna PZU Zdrowie, która ma na celu propagowanie wiedzy i zachęca mężczyzn do badań profilaktycznych. 

Zachęta do profilaktyki zdrowotnej 

Dla Kolegi Pytam to akcja edukacyjna PZU Zdrowie, której celem jest dostarczenie odpowiedzi na nurtujące pytania związane z męskim zdrowiem, a tym samym zachęcenie mężczyzn do zadbania o siebie. Pomocna w tym będzie baza wiedzy zdrowie.pzu.pl/dlaKOLEGIpytam. Poza artykułami i infografikami znajdziemy tam filmy w formacie Q&A, które stworzono z ekspertami PZU Zdrowie – urologiem, ale także psychologiem, ponieważ motywacja do badań i zwalczanie przekonań jest kluczowym aspektem skuteczności profilaktyki. 

Zdrowie w męskim stylu 

Tegoroczna linia kreatywna nawiązuje do różnych dzieł sztuki, aby pokazać zdrowie w męskim stylu. Jak możemy przeczytać, akcja Dla Kolegi Pytam opiera się na interpretacji klasycznych motywów sztuki w kontekście profilaktyki zdrowotnej. Ciekawostką może być fakt, że wygenerowane za pomocą AI dzieła prezentują współczesny wygląd oraz wąsy, czyli listopadowy symbol troski o męskie zdrowie. W mediach społecznościowych znajdziemy ilustracje, które zostały opatrzone hasłami wykorzystującymi grę słów łączących je z męską profilaktyką. Kolejne kreacje będą systematycznie publikowane na profilach społecznościowych PZU Zdrowie, w tym na Facebooku, Instagramie i LinkedIn. 

W komunikację akcji Dla Kolegi Pytam zaangażowali zostali także twórcy internetowi, którzy – w swoim stylu – będą zachęcać przez cały listopad do profilaktyki: Adam Ptak, Dawid Tymński, Karol Majchrzak i Potr Karwala z modowej grupy Dandycore (@dandycore), copywriter i pisarz bajek dla dzieci Marcin Malec (@macinmalec), recenzent męskich kosmetyków Filip Zaręba (@popraw_wons) i trener personalny Jakub Bednarczyk (@strongeralthete). 

Gdy chodzi o zdrowie, nie ma złych pytań 

Szukając w internecie informacji na temat zdrowia, ocena wiarygodności źródeł może być trudna. Dlatego, zanim zaczniemy samodzielnie stawiać diagnozę za pomocą wyszukiwarki lub „sztucznej inteligencji”, warto obejrzeć film „20 spraw, o które urologa #dlaKOLEGIpytam”, gdzie dr n. med. Hubert Kamecki odpowiada na pytania, które mężczyźni czasem boją się zadać. Z kolei film „20 spraw, o które psychologa #dlaKOLEGIpytam” to materiał, w którym psycholog Jakob Proch odpowiada na pytania, które najczęściej zadają mu pacjenci podczas pierwszej wizyty. 

Przypominamy, że PZU Zdrowie to jeden z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W jego sieci medycznej znajduje się 130 placówek własnych, w tym ponad 40 pracowni diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ. 

Źródło: PZU Zdrowie