Categories: Aktualności

Pomoc to Moc – lokalne inicjatywy ze wsparciem PZU

W ramach akcji prewencyjnej PZU – Pomoc to Moc, zostanie dofinansowanych 59 projektów. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zdrowa i bezpieczna rodzina”, a środki przekazane przez ubezpieczyciela zostaną przeznaczone na lokalne inicjatywy służące ochronie zdrowia i poprawie bezpieczeństwa.

Budowanie świadomości w obszarze zdrowia i bezpieczeństwa

Z uwagi na następstwa pandemii tegoroczna edycja akcji Pomoc to Moc miała szczególny charakter. Czas spędzany w domu, ograniczony dostęp do badań profilaktycznych oraz zmniejszona aktywność sportowa nie sprzyjały zachowaniu dobrej kondycji. Dlatego troska o zdrowie i aktywny tryb życia Polaków nabrały w tym okresie znaczenia.

 – Liczba złożonych wniosków pokazała nam, jak duże są potrzeby społeczne w zakresie budowania świadomości w obszarze zdrowia i bezpieczeństwa. Cieszymy się, że dzięki funduszom pozyskanym z programu, fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe oraz organizacje pożytku publicznego będą mogły realizować swoje pomysły zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach – mówi Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji PZU.

Akcja Pomoc to Moc

Z opublikowanych przez ubezpieczyciela informacji wynika, że nabór wniosków trwał miesiąc – od 16 sierpnia do 17 września 2021 roku. I jak możemy przeczytać w tegorocznej edycji akcji wpłynęło 1400 zgłoszeń, z których do etapu oceny merytorycznej zakwalifikowano 816 wniosków. W efekcie wybrano 59 projektów – PZU na ich dofinansowanie przeznaczy łączną kwotę 1 000 000 zł. Zgodnie z hasłem wydarzenia są to między innymi działania poświęcone ochronie zdrowia, zwiększające bezpieczeństwo oraz promujące zdrowy styl życia. Zwycięskie projekty otrzymają nawet 20 000 zł.

Inicjatywy wpływające na poprawę bezpieczeństwa i ochronę zdrowia

W tegorocznej edycji ubezpieczyciel nagrodził projekty, które inicjują różnego rodzaju zajęcia i treningi poprawiające sprawność i kondycję fizyczną, warsztaty i szkolenia edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy, budowę stref sportowo-rehabilitacyjnej, tężni solankowej, a także dotyczą tworzenia i doposażania bezpiecznych placów zabaw, ścieżek zdrowia dla dzieci oraz miasteczek ruchu drogowego.

Do tej pory w ramach akcji prewencyjnej prowadzonej przez ubezpieczyciela zrealizowano ponad 500 inicjatyw, które wpływały na poprawę bezpieczeństwa i ochronę zdrowia. Dodajmy, że dofinansowanie uzyskały projekty nie tylko o charakterze edukacyjnym (szkolenia, warsztaty, ale też i praktycznym (poprawa infrastruktury miejsc publicznych, budowa siłowni plenerowych).

Źródło: PZU SA

Obau.pl

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Obau.pl

Recent Posts

O czym warto pamiętać, kupując ubezpieczenie na ferie? 

Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…

4 dni ago

Agro Pakiet od InterRisk – nie tylko ochrona majątku, ale także rolnika i jego bliskich 

Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…

4 dni ago

Dotowane ubezpieczenia upraw – kompleksowa ochrona dla rolników 

Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…

5 dni ago

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na energetykę 

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…

5 dni ago

Europ Assistance Polska z nową siedzibą 

Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…

7 dni ago

Czy ubezpieczyciele przy kalkulacji składek biorą pod uwagę odmiany upraw? 

Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…

7 dni ago