Ponad połowę społeczeństwa w naszym kraju stanowią kobiety (52%), co oznacza, że na 100 mężczyzn przypada 107 kobiet. Dzisiaj w dniu ich święta warto zwrócić uwagę na ubezpieczenia, które wiążą się bezpośrednio z kobietami. Przykładem na to może być polisa medyczna dla kobiet chcących zajść w ciąże, lub ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka piersi.
Ubezpieczenia związane z zajściem w ciążę,
Najczęściej tego typu polisy oferowane są jako rozszerzenie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Podstawowe pakiety zapewniają na ogół opiekę ambulatoryjną, natomiast aby ochrona obejmowała również hospitalizację bądź dodatkowe usługi „premium”, należy wybrać szerszy wariant ochrony.
Polisy te gwarantują nielimitowane wizyty u ginekologa i pakiety badań. Jak radzi Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń ds. ubezpieczeń zdrowotnych, przed kuponem polisy warto zwrócić uwagę na to, czy lekarz, który ma prowadzić ciąże współpracuje z zakładem ubezpieczeń: „Przed decyzją o zakupie polisy warto upewnić się że lekarz, u którego chcemy prowadzić ciążę, pracuje w gabinecie, z którym współpracuje ubezpieczyciel. Niektóre zakłady ubezpieczeń za dodatkową opłatą umożliwią nam także wizytę u dowolnie wybranego i wskazanego przez nas lekarza spoza puli specjalistów zakontraktowanych przez ubezpieczyciela. Warunki takiego rozwiązania opisane są w OWU i należy się z nimi zapoznać przed podpisaniem umowy ubezpieczenia”.
Ubezpieczenie na życie coraz bardziej popularne
Średnia długości życia Polek wynosi 81,6 lat. Obecnie ubezpieczenia na życie związane są nie tylko ze świadczeniami dla najbliższych w przypadku śmierci ubezpieczonego. Zapewniają także wsparcie finansowe w przypadku choroby czy wypłatę świadczenia pieniężnego za pobyt w szpitalu. Podobnie jak w przypadku każdego innego produktu ubezpieczeniowego, istnieje lista istotnych wyłączeń, z którymi należy się zapoznać. „Taka forma ochrony cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ ubezpieczenie na życie może służyć także jako zabezpieczenie naszego zadłużenia – kredytu hipotecznego czy tego zaciągniętego na założenie firmy lub zakup samochodu” – dodaje Dorota M. Fal.
Polisa na wypadek zachorowania na raka piersi
Największym zagrożeniem dla kobiet pozostaje niezmiennie rak piersi, którego występowanie zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Nowotworów w ciągu ostatnich 30 lat wzrosło ponad dwukrotnie. Dostęp do szerokiej i szybkiej diagnostyki jest kluczowy do skutecznej profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów, a w wielu przypadkach gwarantuje powrót do pełnego zdrowia. Dlatego aby ominąć długie kolejki do lekarza, coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne (DUZ). Według najnowszych danych PIU posiada je już 1,7 miliona Polaków. Z danych GUS wynika, że u 40% umierających kobiet w wieku 40–69 lat przyczyną śmierci jest nowotwór złośliwy.
Źródło: www.infowire.pl