Historia pojazdu jest najważniejszym elementem, z jakim kupujący pojazd musi się zapoznać. Warto pamiętać, że ukryte wady pojazdu mogą wymagać sporo funduszy na ich usunięcie.

Jak sprawdzić historię pojazdu?

Dzięki możliwości rozkodowania numeru VIN możemy precyzyjnie określić rok produkcji auta, typ nadwozia, a nawet rodzaj wyposażenia, z jakim pojazd opuścił fabrykę. Zawsze warto rozkodować numer VIN i porównać go z informacjami podawanymi w ofercie.

Jeśli nie wiesz, gdzie możesz znaleźć numer VIN, skorzystaj ze strony: numervin.com

Porównanie wyposażenia pojazdu z jego fabryczną konfiguracją,  pomoże nam określić, czy pojazd uległ kiedyś wypadkowi. Często po wypadku z oszczędności zakłada się tańsze części, które nie odpowiadają fabrycznej specyfikacji. Warto sprawdzić: kolor tapicerki, lakieru i szyb, zewnętrzne wykończenie samochodu, lusterka, podgrzewanie przedniej i tylnej szyby, liczbę poduszek powietrznych, a nawet elektryczne sterowanie szyb. Warto zwrócić uwagę na pozornie mało ważne dodatki, jak rodzaj systemu nawigacji i audio.

Przydatna może okazać się baza pojazdów skradzionych, oprócz stanu technicznego ważna jest również jego legalność.

Dzięki wcześniejszym zdjęciom możemy dowiedzieć się, że pojazd sprzedawany jako bezwypadkowy, miał w rzeczywistości stłuczkę czy poważny wypadek. Na fotografiach możemy dostrzec także, czy pojazd przechodził naprawy oraz modyfikacje i czy jego wygląd sprzed kilku lat różni się od obecnego.