Kierowcy zawodowi, którzy posiadają leasing pojazdów ciężarowych w Santander Leasing mogą skorzystać z dedykowanego im pakietu usług assistance. Oferta została przygotowana przy współpracy Europ Assistance i Aon Polska a ochrona ubezpieczeniowa obejmuje asystę prawną, świadczenia rehabilitacyjne oraz pomoc w podróży.

Asysta prawna dla kierowców zawodowych

W ramach rocznej ochrony ubezpieczeniowej dostępna jest asysta prawna, która umożliwia klientom podróżującym za granicą skorzystanie z nielimitowanej infolinii. Podczas rozmowy kierowcy mogą uzyskać informacje prawne dotyczące zagadnień z zakresu różnych dziedzin prawa. Co ważne mogą również liczyć na przesłanie drogą elektroniczną dokumentów tj. wzory umów cywilnoprawnych, wzory pism procesowych czy aktualnych aktów prawnych. Klienci otrzymają także informacje teleadresowe dotyczące biur podatkowych, sądów, prokuratur, kancelarii adwokackich oraz kancelarii radcowskich.

Pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku

Klienci Santander Leasing mogą również skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej w momencie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie gwarantuje pomoc w organizacji lub organizacji i pokryciu kosztów świadczeń rehabilitacyjnych takich jak np. wizyty u lekarza ortopedy, wizyty pielęgniarki, transport medyczny, dostawy drobnego sprzętu medyczno- rehabilitacyjnego, czy organizacji i pokrycie kosztów samej rehabilitacji.

Ochrona podczas podróży

W ramach oferty można  również skorzystać z szerokiego pakietu usług przydatnych podczas podróży. Ubezpieczenie gwarantuje pokrycie kosztów leczenia oraz pomoc assistance w przypadku wystąpienia nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. W pakiecie dostępna jest organizacja i pokrycie kosztów badań oraz zabiegów ambulatoryjnych, konsultacji lekarskich, transport medyczny, zakup leków, hospitalizacja, leczenie stomatologiczne czy naprawa protez. Co ważne ubezpieczenie zapewnia pomoc w organizacji i pokryciu kosztów transportu ubezpieczonego do kraju zamieszkania, transportu zwłok, poszukiwania i ratownictwa górskiego, a także oferuje szereg innych świadczeń, które mogą okazać się przydatne w różnych sytuacjach podczas podróży.

–  Szeroki pakiet usług assistance podczas podróży zagranicznej to podstawa. Kierowcom, którzy często podróżują z pewnością przydatna będzie infolinia prawna, gdzie w razie potrzeby mają nielimitowany dostęp do informacji. Z kolei koszty pomocy medycznej za granicą w zależności od problemu z jakim się zgłaszamy, mogą obejmować konsultacje lekarską, leczenie ambulatoryjne, transport medyczny, czy hospitalizację. Koszt podstawowej konsultacji lekarskiej w zależności od kraju może wahać się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Dlatego warto mieć ubezpieczenie zapewniające wsparcie w organizacji i pokryciu kosztów takiej pomocy – mówi Marcin Zieliński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska Sp. z o.o.

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje zdarzenia, które wydarzyły się na terenie Europy. W ramach ubezpieczenia będzie można również ubezpieczyć bagaż podróżny.

Źródło: Europ Assistance Polska