Bezpieczny pupil

Statystyki pokazują, że psa posiada aż 38% mieszkańców naszego kraju, natomiast kota można znaleźć w co piątym domu. Jednak posiadanie czworonożnego przyjaciela to nie tylko przyjemność, ale również obowiązki. Dlatego warto zadbać o zakup odpowiedniego ubezpieczenia psa lub kota. 

W polskich domach mieszka aż 21 milionów zwierząt 

Badania agencji Euromonitor pokazują, że w polskich domach mieszka aż 21 milionów zwierząt. Oczywiście wśród nich najwięcej jest psów oraz kotów. Śmiało można zatem założyć, że Polska jest krajem miłośników czworonogów. Co ciekawe w ostatnich latach szczególnie upodobaliśmy sobie koty – od 2014 ich liczba wzrosła o 110 tysięcy (w przypadku psów mowa tu o 100 tysiącach). 

Duża liczba zwierząt domowych sprawia, że nasz kraj znajduje się w czołówce Unii Europejskiej. A co za tym idzie, świadomość dotycząca konieczności prawidłowego zadbania o psa, czy kota także powinna być bardzo duża. Nie każdy jednak wie, że psa lub kota można także ubezpieczyć. 

Ubezpieczenie psa  

Ubezpieczenie psa, kota lub innych zwierząt domowych jest możliwe w ramach ubezpieczenia ruchomości domowych. Przykładowo opcja ta jest dostępna w ramach ubezpieczenia mieszkania lub domu Compensy Rodzina. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że posiadacze czworonogów nie muszą kupować dodatkowego ubezpieczenia psa. Wystarczy skorzystać z polisy mieszkaniowej, która ma to w swoim zakresie. Dzięki temu wybierzemy nie tylko ochronę na wypadek uszkodzenia posiadanego mienia czy zdarzeń losowych, które dokonały zniszczeń w naszym domu, ale również zyskamy ubezpieczenie dla zwierząt domowych. Co więcej, zakres ochrony takiego ubezpieczenia obejmie wówczas koszty leczenia psa po nieszczęśliwym wypadku komunikacyjnym lub po nieprzewidzianym zdarzeniu w domu (np. poparzenie w wyniku pożaru). W przypadku kradzieży lub śmierci zwracany jest koszt zakupu nowego zwierzaka. 

Ubezpieczenie kota 

W ramach ubezpieczenia Compensa Rodzina ubezpieczyciel oferuje także ubezpieczenie kota w ramach ruchomości. Zakres ochrony jest w tym wypadku identyczny, co pozwoli nam zyskać tak samo duże poczucie bezpieczeństwa, jak w przypadku ubezpieczenia psa. 

Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group