Po opublikowaniu danych przez KNF można zweryfikować jakie były wyniki poszczególnych ubezpieczycieli. Czyja polityka sprzedażowa okazała się najlepsza na ten czas, a kto nie odbudował portfela sprzedażowego?
W segmencie ubezpieczeń na życie największy przyrost składki przypisanej brutto odnotowali TUnŻ WARTA S.A., STUnŻ ERGO HESTIA SA, SKANDIA ŻYCIE TU S.A. oraz GENERALI ŻYCIE T.U. S.A. Wymienione towarzystwa uzyskały wynik lepszy w stosunku do roku ubiegłego o ponad 100 mln zł. Pierwszy kwartał tego roku nie był jednak lepszym okresem dla 8 TUnŻ, które nie poprawiły wyniku sprzedażowego sprzed roku. Natomiast największą różnicę wolumenu składki przypisanej brutto zanotowali: TU na ŻYCIE EUROPA S.A., OPEN LIFE TU ŻYCIE S.A., BZ WBK-AVIVA TUnŻ S.A. oraz PZU ŻYCIE SA.
W segmencie ubezpieczeń majątkowych aż 17 TU zrealizowało sprzedaż na poziomie niższym niż w roku 2014. Lider rynku PZU SA niestety zakończył ten kwartał z dynamiką składki 97,7% co stanowi sprzedaż mniejszą o ok. 52 mln zł. Kolejne Towarzystwo na minusie to InterRisk TU S.A. i COMPENSA TU S.A. z Vienna Insurance Group. Miniony kwartał to również wzrosty. W Dziale II ubezpieczeń pozostałych osobowych oraz majątkowych na szczególne wyróżnienie zapracowało PTR S.A. – jedyna firma w Polsce prowadzącą działalność stricte reasekuracyjną. Kolejne wyniki sprzedażowe na plus odnotowała TU EUROPA S.A. oraz LINK4 TU S.A.