ciągnik na polu

Concordia jest w trakcie intensywnych rozmów z Ministerstwem Rolnictwa, rolnikami i reasekuratorami. Efektem rozmów ma być wypracowanie rozwiązań umożliwiających ubezpieczanie zbóż ozimych w pakiecie zawierającym również ryzyko suszy.

 

Trwają rozmowy z resortem rolnictwa

 
Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia: „Gdy tylko będziemy w posiadaniu wymagań technicznych oraz odpowiednich warunków ubezpieczenia związanych ze zmianami w Ustawie o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, rozpoczniemy pilotażowe oferowanie ubezpieczenia od ryzyka suszy”.
 

Ubezpieczenie pakietowe ochroni ujemnymi skutkami przezimowania, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny oraz grad

 
W jesiennym sezonie uprawowym, którego początek Concordia Ubezpieczenia zaplanowała na 1 października br., rolnicy uprawiający zboża ozime oraz rzepak ozimy, będą mogli skorzystać z ubezpieczenia pakietowego, obejmującego ochroną ubezpieczeniową takie ryzyka jak: ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny oraz grad.
 

Z przedstawionej przez ubezpieczyciela informacji wynika, iż ubezpieczenie rzepaku ozimego w danym gospodarstwie będzie możliwe przy jednoczesnym ubezpieczeniu zbóż ozimych

 
Ochrona ubezpieczeniowa od ujemnych skutków przezimowania udzielana będzie w sposób automatyczny, po osiągnięciu przez uprawy określonej obsady i faz rozwojowych, zależnych od rodzaju i gatunku uprawy. Monitoring stanu upraw przeprowadzany będzie przez rzeczoznawców Concordii.
 

Ubezpieczenia upraw w Concordii Ubezpieczenia będą realizowane przy wykorzystaniu dopłat do składek z budżetu państwa, sięgających do 65 proc.

 
Ponadto w losowo wybranych gospodarstwach Concordia Ubezpieczenia będzie sprawdzać stan upraw, które przygotowują się do zimowej przerwy w wegetacji. Stan przezimowania upraw będzie zależał od przebiegu temperatur oraz okrywy śnieżnej. Po rozpoczęciu wegetacji, uprawy będą chronione od przymrozków wiosennych, które mogą wystąpić w przyszłym roku, po 15 kwietnia. Ochrona będzie dotyczyła też gradobić pojawiających się już z początkiem majowych burz. Ochrona ubezpieczeniowa zostanie zakończona z momentem zbioru plonu.
 
„Dzięki doświadczeniu Vereinigte Hagelversicherung VVaG , czołowego ubezpieczyciela upraw na rynku europejskim i naszego koasekuratora, będziemy mogli zwiększyć pojemność ubezpieczeniową i tym samym ubezpieczyć większą niż dotychczas liczbę klientów oraz powierzchnię upraw” – dodaje Andrzej Janc
 
Źródło: www.concordiaubezpieczenia.pl